داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

تجربه و دانش سالمندان توأم با استعداد جوانان سبب توسعه و پیشرفت کشور

نمایش خبر : 155 | تاریخ انتشار : 12 مهر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ زهرا محمدی، رئیس اداره بهزیستی شهرستان فراهان در همایش تکریم منزلت سالمند در شهر خنجین گفت: سالمندان، مایه خیر و برکت و باور ارزش های وجودی خانواده و جامعه هستند، در فرهنگ اسلامی و ایرانی، پیری نه به عنوان یک کلمه ناخوشایند، بلکه به صورت «کمال، حکمت، خردمندی و فرزانگی » تلقی می شود.

وی افزود: سالمندی، مرحله ای از مراحل عمر، همراه با زیبایی هایی است که بیشتر افراد به دلیل ناآگاهی یا نداشتن زمینه مناسب، با نگرانی و تاسف با آن برخورد می کنند و به آن حساسیت نشان می دهند. اما در واقع سالمندی، دوران برداشت محصول زندگی است.

محمدی اظهار کرد: احساس کمال و پختگی، احساس بی نیازی از دیگران، بردباری در برابر مشکلات، داشتن اوقات فراغت برای سیر به سوی کمال، و نیز مجال رسیدگی به خود و ارزیابی خویش از جمله مزایای اجتماعی سالمندی است.

رئیس اداره بهزیستی فراهان گفت: سالمندی و پیر شدن به معنای از دست دادن قدرت خلاقیت در انسانها نیستY بلکه یکی از بزرگترین فایده های پیری خلاقیت و ایده های جدیدی است که به دلیل تجربه های زیاد زندگی به فکر سالمندان می رسد.

وی ادامه داد: سالمندانی که به جای انزوا و گوشه نشینی در کلاسهای مختلف گروهی شرکت می کنند، از سلامت جسمی، روانی و خلاقیت بالاتری نسبت به سایر سالمندان برخوردار هستند.

محمدی اظهار کرد: تشکیل گروه و دوره های دوستانه بین سالمندان نیز می تواند آنها را از تنهایی و از دست دادن قدرت خلاقیت در امان نگه دارد.

رئیس اداره بهزیستی فراهان بیان کرد: سالمندی سالم موقعی تحقق می یابد که فرد سالمند فعال بماند و به سعی و تلاش خود ادامه دهد و رابطه اجتماعی خود را حفظ کند.

وی افزود: دانش و تجربه سالمندی در کنار انرژی جوانی موجب توسعه و پیشرفت کشور می شود و باید با اقدام های مناسب از تجربه و دانش آنان در مسیر بهره‌وری حوزه های گوناگون استفاده کرد.

محمدی خاطرنشان کرد: شعار امسال روز جهانی سالمندان «حرکت به سوی آینده، بهره گیری از استعدادها، همکاری ها و مشارکت افراد سالمند در جامعه» تعیین شده است.  

در حاشیه این مراسم، رئیس اداره بهزیستی شهرستان فراهان با حضور در مرکز شهر خنجین با اهدای شاخه گل روز سالمند را به سالمندان این شهر تبریک گفت.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir