داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

پیام عاشورا بصیرت و شناختن دشمن و دوست است

نمایش خبر : 222 | تاریخ انتشار : 14 مهر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در یادواره «آبروی کوچه ها، افتخار محله گرامیداشت شهیدان ««قاسم، محسن و عبدالله رست و عین‌اله غیاث‌آبادی» در روستای غیاث آباد گفت: انقلاب ما ریشه در حماسه عاشورا دارد، شهدای انقلاب اسلامی ادامه دهنده راه شهدای کربلا هستند.

کریمی اظهار کرد: عاشورا دارای دو بال شور و شعور است، شور آن عزاداری‌ها، سیاه‌پوشی‌ها، نذری‌ها و شعور آن عبرت‌ها و درس‌هایی است که ما باید از حماسه حسینی بیاموزیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی اظهار کرد: نخستین درس عاشورا پیام مقاومت است و درس‌های بعدی صبر، پایداری، استقامت، امر به معروف و نهی از منکر، انس با نماز، قرآن و دعا است. پیام دیگر عاشورا، پیام رعایت حق‌الناس است چراکه امام حسین (ع) فرمودند «هر کس حقی بر گردنش است برود».

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ششمین پیام عاشورا بصیرت و شناختن دشمن و دوست است و پیام ایثار و فداکاری؛ شهادت و شهادت‌طلبی، پیروزی و گذشت است، گذشتی که امام حسین(ع) با همه وجود این واژه را تفسیر کردند و از جان خود و فرزندانش و برادری همچون عباس(ع) و از رفاه و مال گذشت.

وی اظهار کرد: عاشورا بر همگان عیان کرد که حق و باطل در کنار هم جمع نمی شوند، جبهه حق رو به نور و جبهه باطل رو به تاریکی است، وقتی تاریکی در جایی حاکم شود، نوری نیست.

کریمی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس هم درس‌های کربلا رمز پیروزی ما بود، هویت جنگ تحمیلی و هشت سال مقاومت ملت ما، جنگ جبهه اسلام و کفر بود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: شهدا با قرآن و دعا مانوس بودند، راز و نیاز با خالق در شب عملیات به اوج خود می رسید، شهدا با استقبال از شهادت درخت انقلاب را آبیاری کردند.

وی گفت: دفاع مقدس ما از ادبیات عاشورا بهره گرفت و پیروز شد و امروز هم در منطقه دفاع رزمندگان اسلام ریشه در دفاع مقدس ما دارد.

کریمی گفت: پیام عاشورا بصیرت و شناختن دشمن و دوست است، در عاشورا افرادی که بصیرت نداشتند در مقابل امام خود ایستادند و شمشیر کشیدند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: ملت ایران در راه انقلاب اسلامی پای ولایت ایستادند و در مقابله با دشمنی‌ها و توطئه‌ها ۲۳۰ هزار شهید و ۷۰۰ هزار جانباز تقدیم اسلام و انقلاب کردند.

وی گفت: ما باید ادمه دهنده راه شهدا باشیم و وصیت نامه شهدا چراغ راه ما است و همه شهدا هم به پیروی از ولایت تاکید کردند، گرامیداشت شهدا این است که ادامه دهنده راه آنان باشیم.

کریمی خاطرنشان کرد: دشمن ده‌ها راهبرد را در عراق و سوریه پیاده کرد که باوجود ایران اسلامی به نتیجه نرسیده است و منشا این ها یک جمله است؛ «خون بر شمشیر پیروز است».

 

 

 

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir