داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

حضرت زینب(س)؛ پیام رسان عاشورا و احیاگر نهضت حسینی/نظام استکباری و صهیونیسم بین المللی، معاویه زمان هستند

نمایش خبر : 155 | تاریخ انتشار : 14 مهر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام علی شاکری، امام جمعه موقت فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه فراهان گفت: ریشه اصلی و عامل مهم بروز حادثه عاشورا،جاه طلبی است و انحراف خلافت از مسیر اصلی، دنیازدگی برخی از صحابه، عوام فریبی، بدعت گذاری و خانه نشین کردن امیرالمؤمنین علی(ع) که همگی بدون تردید از جاه طلبی و حب مقام نشات گرفته بود، در زمینه سازی جریان عاشورا دخالت داشتند.

وی افزود: معاویه نظام سلطه و زور را ترویج داد و بدعت ها را در اسلام پایه گذاری کرد، نهضت امام حسین(ع) برای از بین بردن انحراف و بدعت از جامعه اسلامی بود. 

شاکری استکبار جهانی را معاویه زمان دانست و اظهار کرد: نظام استکباری و صهیونیسم بین المللی ادامه دهنده راه معاویه اند که به واسطه داعش در صدد منحرف کردن جامعه اسلامی هستند. 

امام جمعه موقت فرمهین بیان کرد: دشمن به دنبال جدا کردن جوانان از محور اصلی انقلاب اسلامی است، امام حسین(ع) ظلم و سلطه ظالم را نفی می کرد و امروز مقام معظم رهبری فرمودند؛ «جهاد کبیر به معنای تبعیت نکردن از نظام سلطه است».

حضرت زینب(س)؛ پیام رسان عاشورا و احیاگر نهضت حسینی 

وی با اشاره به نقش حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا گفت: حضرت زینب(س) از جمله شخصیت های تاثیرگذار این رویداد بزرگ است که در جاودانی آن نقش بی بدیلی ایفا کردند.

شاکری افزود:ایشان بزرگ بانویی است که موثرترین نقش را در صیانت از نهضت امام حسین(ع) ایفا کرد و به افشای ماهیت دشمن پرداخت و پیام رسان واقعه عاشورا شد.

امام جمعه موقت فرمهین گفت: سفر تاریخی این بانوی بزرگوار به کربلا و اسارت مظلومانه وی مهمترین و حساس ترین بخش زندگی زینب کبری(س) است.

شاکری ادامه داد: حضرت زینب(س)، پس از شهادت امام حسین (ع)، هدایت، رهبری و مدیریت کاروان اسرا را نیز برعهده داشت و با سربلندی این مسئولیت را به سرانجام رساند و با سخنانی کوبنده و افشاگرانه لرزه بر پیکره یزیدیان انداخت و اینگونه پیام آور عاشورای حسینی شد.

وی افزود:این حضرت در تمام مراحل اسارت و پیام رسانی، کوچک ترین رفتاری بر خلاف پیشبرد نهضت امام حسین(ع) انجام نداد و تمامی حرکت ها و کارهای ایشان به منظور انجام دادن رسالت و رساندن پیام قیام کربلا بود.

امنیت پایدار جامعه مدیون تلاش‌های نیروی انتظامی است

امام جمعه موقت فرمهین ضمن تبریک هفته ناجا گفت: حضور ارزنده نیروی انتظامی در همه گستره‌ها به لحاظ ساختاری در برقراری نظم و امنیت ستودنی است.

شاکری از خدمات شبانه روزی پلیس قدردانی کرد و افزود: آرامش و امنیت امروز جامعه،حاصل از خود گذشتگی و ایثار سبزپوشان ناجا است که با تمام وجود در پی ایجاد آرامش شهروندان و برخود قاطع با مخلان نظم و امنیت هستند.

امام جمعه موقت فرمهین با اشاره به روز روستا و عشایر گفت: روستاها باید به عنوان قطب های اصلی تولید و اشتغال در کشور به طور ویژه مورد توجه قرار گیرند.

وی خاطر نشان کرد: باید با هموار نمودن مسیر تولید در روستاها شرایطی را ایجاد کنیم که روستائیان بواسطه بهره مندی از یک پشتوانه قوی با رغبت و علاقه بیشتری در کارشان فعال باشند.

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir