داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

وقتی که مایه حیات، مایه شرمندگی می‌شود/شبکه آب فرسوده روستای هفته خانک نیازمند تعمیر اساسی است+عکس

نمایش خبر : 662 | تاریخ انتشار : 20 مهر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ در حالی که مسئولان دائما از کم‌آبی خبر می‌دهند و شهروندان را به صرفه‌جویی دعوت می‌کنند، شکستگی لوله‌های آب سبب هدررفت مقدار زیادی آب می‌شود، در حال حاضر مشکل خشکسالی و بحران آب در شهرستان فراهان یک مشکل اساسی بوده و دغدغه همه مردم محسوب می شود.

موضوع کمبود آب در برخی از روستاهای فراهان امروزه به عنوان یکی از چالش های جدی است که حیات روستا را تهدید می کند با این وجود به دلیل بی توجهی مسئولان مربوطه و به علت فرسودگی لوله های شبکه آب شرب روستای هفته خانک، آب آشامیدنی این روستا در حال هدر رفتن است.

این روستا با ۱۷۰ نفر جمعیت در فصولی از سال با مشکل کم آبی دست و پنجه نرم می کند و به دلیل افت فشار آب برخی از محله های روستا از نعمت آب محروم هستند و آب مورد نیاز خود را از چشمه روستا تامین می کنند.

به گفته اهالی، این روستا به مدت ۳ سال با مشکل شکستگی های مکرر شبکه آبرسانی مواجه است و فرسودگی ۲۰۰ متر از شبکه و در پی آن شکستگی مکرر لوله‌های آب مشکلی است که این روزها بیش از گذشته خودنمایی می‌کند و در برخی از نقاط این روستا سبب قطع آب اهالی شده است.

سریال هدررفت آب ادامه دارد

هفته خانکی یکی از اهالی این روستا با گلایه از هدرفت آب گفت: سریال شکستگی لوله ها و هدرفت آب ادامه دارد، این تعمیرات و ترمیم مقطعی شبکه کارساز نیست، مسئولان به فکر چاره اساسی باشند.

وی افزود: همانطور که مشاهده می کنید این نعمت بزرگ خداوند که با مشقت فراوان برای استفاده ما بدست می آید، مانند رودی کوچک در جریان است.

هفته خانکی اظهار کرد: امروزه که بحران کم آبی روستا را فرا گرفته است، آیا جایی برای تامل و تدبر ندارد که چرا آب آشامیدنی به این راحتی هدر می رود، مسلما همین آبی که به این راحتی هدر می‌رود با هزینه و مشقت زیادی به اینجا رسیده است.

مایه حیات فدای بی تفاوتی ما نشود

فراهانی یکی دیگر از اهالی این روستا گفت: هنوز این روستا با مشکل افت فشار آب دست و پنجه نرم می کند، در تاسوعای و عاشورای حسینی با حضور میهمانان و افزایش جمعیت روستا و به تبع افزایش مصرف آب، برخی از محله های روستا ساعاتی از روز را با کم آبی مواجه بودند.

وی افزود: روستای همجوار همین روستا به دلیل افت منابع آبی مشکل کم آبی دارد، با توجه با این وضعیت نباید مسئولان به هدررفت آب بر اثر شکستگی ها بی تفاوت باشند و به تعمیرات سطحی بسنده کنند.

فراهانی بیان کرد: همه خود را مسئول امکانات و نعماتی که در اختیار داریم بدانیم و فراموشمان نشود که این مایه حیات فدای بی تفاوتی ما نشود.

در سایه بحران کم آبی، آب شرب روستا هدر می رود

محمد هفته خانکی، عضور شورای اسلامی این روستا در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: بارها درخواست اهالی روستا مبنی بر تعویض شبکه آبرسانی روستا و جلوگیری از هدررفت آب شرب روستا را به صورت شفاهی و کتبی به گوش مسئولان مربوطه اعلام کرده ایم.

وی افزود: تعمیرات جزئی شبکه آبرسانی کار ساز نبوده و می توان گفت بعد از یک هفته و یا حتی بعد از چند روز دوباره همان شکستگی ایجاد می شود، روز گذشته ماموران آبفار فراهان شکستگی شبکه آبرسانی روستا را تعمیر کرده است اما بعد از چند ساعت از تعمیر شکستگی دوباره شاهد هدررفت آب در چند متری شکستگی قبلی هستیم.

هفته خانکی اظهار کرد: شکستگی لوله های آب سبب شده که آب شرب منازل به صورت گل و لای باشد و این مورد موجب بالارفتن احتمال شیوع بیماری نیز می شود که انتظار می رود مسئولان به این مورد توجه کنند. ​

بزودی پیمانکاری متولی رفع شکستگی های شبکه آب روستاها می شود

مسعود احمد زاده، رئیس آبفار شهرستان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر در خصوص مشکل فرسودگی شبکه آب روستای هفته خانک گفت: از عموم مردم خواهشمندیم در انعکاس مشکلات روستا جنبه انصاف را رعایت کنند و در انعکاس مشکلات از هر گونه اغراق بپرهیزند.

وی افزود: روستای هفته خانک هم مانند بسیاری از روستاها دچار فرسودگی در بخشی از شبکه است که امور آبفار فراهان به محض اطلاع اقدام به ترمیم شکستگی می کند.

احمدزاده اظهارکرد: همچنین قرار است برای رفع شکستگی ها در روستاهایی که بخشی از شبکه آب روستا فرسوده است یک پیمانکار کلی گرفته شود تا شکستگی ها را رفع کند که روستای هفته خانک جزو این روستاها است.

رئیس آبفار فراهان بیان کرد: تا انجام روال قانونی برای به کارگیری پیمانکار، هر گونه شکستگی در خطوط شبکه و انتقال به سرعت در روستاها توسط ماموران آبفار شهرستان ترمیم می شود.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir