داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

زنگ مهر عاطفه ها در فراهان نواخته شد

نمایش خبر : 163 | تاریخ انتشار : 19 مهر 1396
به گزارش فراهان خبر؛ زنگ مهر عاطفه ها به مناسبت اجرای دومین مرحله جشن عاطفه ها امروز در مدارس فراهان نواخته شد.

 

فرماندار فراهان؛

در این آیین دانش آموزان با اجرای برنامه های مختلف و با اهدای هدایای نقدی و غیر نقدی خود به کمک دانش آموزان بی بضاعت شتافتند.

سید احمد سجادی، فرماندار فراهان در این آیین گفت: جشن عاطفه‌ها با هدف کمک به دانش آموزان نیازمند و انجام فعالیت‌های فرهنگی به عنوان یک فرهنگ در بین جامعه و دانش آموزان نهادینه شود.

وی افزود: جشن عاطفه ها برای ترویج فرهنگ انفاق و کمک به همنوعان در جامعه برگزار شده و انتظار می‌رود که دانش آموزان و والدین آنها این فرهنگ اسلامی را در خانواده‌ها خود نیز نهادینه کنند.

سجادی با اشاره به سفارش و تاکید دین اسلام بر توجه جدی به مسئله کمک و یاری به هم نوعان تصریح کرد: جشن عاطفه‌ها مراسمی برای ترویج سنت انفاق در جامعه و گسترش حس نوع دوستی بوده و یکی از سنت‌های حسنه در دین مبین اسلام است.

فرماندار فراهان تصریح کرد: فرهنگ انفاق یکی از مهمترین ارکان دین اسلام است که در دل هر فرد مسلمانی نهادینه شده و با نواختن زنگ عاطفه‌ها می توان برای گسترش این سنت حسنه اقدام کرد و در دانش آموزان به عنوان افراد تاثیر گذار جامعه جرقه ای مثبت ایجاد کرد.

 

 

 

رئیس آموزش و پرورش فراهان؛

در ادامه محسن ابادی، رئیس آموزش و پرورش فراهان جشن عاطفه ها را اقدام پسندیده ای در راستای جمع آوری کمک های خیران و نیکوکاران به همنوعان دانست و گفت: شرکت در این جشن ها علاوه بر کمک مالی و روحی به دیگران، حس خوشایند خدمت به همنوع را در انسان ایجاد می کند.

وی افزود: دست به دست هم دهیم تا در آستانه سال نو همه خانواده‌ها از نعمت شادی برخوردار شوند، احسان و نیکوکاری موجب برکت زندگی افراد می‌شود و از سوی دیگر احسان و نیکوکاری وظیفه انسانی تک تک ما است.

محسن ابادی اظهار کرد: نیکوکاری هم در آموزه‌های دینی و هم در فرهنگ اصیل کشور ما وجود دارد و از سویی دیگر نشاط و رضایتمندی را برای هر دو طرف به همراه دارد.

در این مراسم دانش آموزان با دل‌های پاک و دستان صمیمی هدایای خود را اهدا کردند.

 
 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/
دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir