داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

وضو با خون به وقت اذان عشق/از نیزارهای کربلای ۴ تا ملاقات با محبوب در کربلای ۵

نمایش خبر : 93 | تاریخ انتشار : 11 بهمن 1396
به گزارش فراهان خبر؛ شهید «صفرعلی کودزری» در تیرماه سال ۱۳۴۸ در روستای کودزر فراهان پا به عرصه وجود گذاشت. وی دوران کودکی را با فراگیری درس انسانیت و آزادگی در دامان مادری با تقوا و مومن و در جوار پدری زحمتکش و آشنا به احکام دین سپری کرد.

شهید کودزری در دوران کودکی علاوه بر تحصیل علم، از وجود روحانیت معظم روستا که در ایام ماه مبارک رمضان و محرم در منزل پدری وی ساکن بودند، بهره‌مند شده و از مکتب قرآن نیز کسب فیض می‌کرد.

حیات طیبه و جاودانه شهید، نتیجه دانش معنوی و انتخاب راه سرخ شهادت

شهید کودزری در کودکی قرآن را به زیبایی قرائت می‌کرد و با استعداد و پشتکاری که داشت با دانش معنوی نیز آشنا شد. وی علت حیات طیبه و جاودانی خود را دانش معنوی و انتخاب راه سرخ شهادت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل می‌دانست.

این شهید بزرگوار با کسب اجازه از خانواده برای دفاع از میهن اسلامی عازم منطقه عملیاتی شد و به مدت سه ماه در جبهه‌های جنوب حضور داشت و پس از اتمام ماموریت به وطن بازگشت که با اصرار خانواده در مدرسه شهیدآنجفی اراک، به تحصیل خود ادامه داد.

شهید کودزری عامل واقعی به قرآن

شهید«صفرعلی کودزری» عمل کننده واقعی به فرامین و آموزه های قرآن بود و به فعالیت‌های قرآنی نیز اهتمام می‌ورزید. مردم‌داری و حضور در میان مردم و تلاش برای همراهی و خدمت به آنان، از دیگر ویژگی‌های شهید بود.

این شهید بزرگوار انسانی متواضع بود که به انجام تکالیف دینی عشق می‌ورزید. در خصوص حفظ بیت‌المال نیز بسیار حساس بود و دیگران را نیز به این امر مهم تشویق و ترغیب می‌کرد. 

شهید کودزری در کنار تحصیل با توجه به علاقه‌ فراوان به فعالیت‌های فرهنگی، در این عرصه نیز حضوری پررنگ و موثر داشت. وی با شنیدن سخنرانی‌های امام(ره) مبنی بر اینکه دفاع از مملکت برای جوانان واجب کفایی است، به ندای حسین زمان خود لبیک گفت و بار دیگر به منطقه عملیاتی شلمچه اعزام شد.

شهیدی که با وضو به معراج رفت

این شهید بزرگوار در عملیات کربلای ۴ با تعدادی از هم‌رزمان خود در نیزارهای محل عملیات و داخل آب، شرایط سختی را گذراندند تا با تاریک شدن هوا به منطقه بازگردند.

شهید کودزری در عملیات کربلای ۵ هم حضور داشت و به عنوان «بیسیم‌چی» نقش‌آفرینی می‌کرد. در این عملیات شهید در حال وضو گرفتن برای اقامه نماز مغرب بود که از ناحیه قلب مورد اصابت ترکش دشمن قرار گرفت و در یازدهم بهمن سال ۶۵ ندای حق را لبیک گفت.

فرازی از وصیت‌نامه شهید کودزری؛

«مساجد سنگر است، سنگرها را حفظ کنید و مشتی محکم بر دهان یاوه‌گویان و منافقان کور دل و وطن‌فروش بزنید و نماز جمعه را هرچه باشکوه‌تر برپا کنید. وحدت کلمه و عمل داشته باشید و امام امت را سلام برسانید و او را هیچ موقع تنها نگذارید. از برادرانم می‌خواهم که سلاح شهدا را بردارند و پوزه دشمن را به خاک بمالند».

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir