داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

نسل جدید، پرچمدار انقلاب/انقلابی بودنمان را ۲۲ بهمن به نمایش می گذاریم

نمایش خبر : 275 | تاریخ انتشار : 17 بهمن 1396

به گزارش فراهان خبر؛ در آستانه ورود به چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، در یک جمع دانش آموزی در مدرسه ابتدایی «انقلاب اسلامی» که جشن انقلاب در آن برپا بود، حضور پیدا کردیم.

با دانش آموزان نسل جدید انقلاب که شور و شوق بی حد و اندازه‌ای دارند، همراه می‌شویم.

آذین‌بندی کلاس‌ها و مراسم بزرگداشت دهه فجر، رسم دیرینه ای است که بعد از گذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب، هنوز هم در مدارس برپا و هر سال هم به شور و شعف دانش‌آموزان در برگزاری جشن‌های انقلابی افزوده‌تر می‌شود.

در حالی که نوای سرودهای انقلابی فضای سالن را پُر کرده است، تعدادی از دانش‌آموزان هنوز در حال انجام تزئینات فضای سالن هستند. کمی آن سوتر دانش‌آموزی عکس‌های انقلابی را برای نمایش با ویدئو پروژکتور تنظیم می‌کند. مجریان جشن هم با یگدیگر برنامه‌ها و مطالب را مرور می‌کنند.

گروه سرود با مربی خود برای اجرا آماده می‌شوند. دو دانش‌آموز هم در انتهای سالن نقاشی ها و روزنامه های دیواری را بر روی دیوار نصب کرده و نمایشگاه دانش آموزی را برای بازدید آماده می‌کنند.

بقیه دانش آموزان در حالی که پرچم‌های سه رنگ ایران را در دست دارند و نگاهشان به چرخش پرچم با عزت ایران اسلامی در فضای سالن است با هم سرودهای انقلابی را زمزمه کرده و در انتظار آغاز جشن هستند.

دانش‌آموزان از تلاوت قرآن گرفته تا مراسم پرچم و خواندن سرودهای دسته جمعی مشارکت فعال دارند و یک صدا، سرود «ایران، ایران» را زمزمه می‌کنند.

به سراغ چند تن از دانش آموزان می‌رویم تا از حال و هوای آنها در سالگرد سی و نهمین فجر انقلاب جویا شویم؛

ما امروز پرچمدار انقلاب هستیم 

زهرا یکی از دانش‌آموزان فراهانی گفت: ما در زمان انقلاب حضور نداشتیم و آنچه از انقلاب در ذهنمان تداعی می‌شود، خاطرات آن روزها از زبان بزرگترها و از طریق مطالعه و رسانه‌ها است.

وی افزود: ما امروز پرچمدار انقلاب هستیم و تا زمانی که این نسل انقلابی زنده است، پرچم ایران برافراشته و انقلاب در اوج قرار دارد.

زهرا اظهار کرد: دشمن تلاش می‌کند تا پرچمداران انقلاب را از بین ببرد، اما با هوشیاری نسل جدید انقلابی این پرچمِ ارزش‌ها بین نسل‌های دیگر نیز دست به دست می‌ شود تا به دست صاحب اصلی انقلاب، حضرت ولی عصر(عج) برسد.

این دانش آموز فراهانی بیان کرد: انقلاب اسلامی را نسل اولی‌‌ها پیروز کردند، نسل دومی‌ها حافظ مرزهای آن بودند و جنگ تحمیلی با فداکاری و ایثار این نسل به دفاع مقدس تبدیل شد. آن‌ها اجازه ندادند پرچم نسل اول حتی یک میلی‌متر هم جابجا شود.

وی تصریح کرد: نسل ما نیز از نسل گذشته‌، امنیت را به ارث برده  و ما در برابر این انقلاب وظیفه سنگینی داریم، چراکه امروز پرچم در دست ما است که تا پای جان پای این پرچم خواهیم ماند.

نسل چهارم انقلاب در سنگر علم وظیفه سنگینی بر عهده دارد

فاطمه یکی دیگر از دانش‌آموزان فراهانی گفت: افق آینده انقلاب را ما ترسیم می‌کنیم و آنچه سبب اوج گرفتن این انقلاب می‌شود، همت بلند و خودباوری در نسل‌های امروزی انقلاب ایران است.

وی افزود: نسل امروز بعد از انقلاب با درک، فهم و عمل خود به‌ خوبی راه امام (ره) و شهدا را ادامه می‌دهند و نسل چهارم انقلاب در سنگر علم آموزی و پیشرفت مسئولیتی سنگین‌تر از نسل اول انقلاب در سنگر دفاع از ایران اسلامی بر دوش دارند.

این دانش آموز فراهانی گفت: در حال حاضر دشمن جنگ نرمی را آغاز کرده و جوانان و نوجوانان را مورد هدف قرار داده است که در این زمینه باید هوشیار بود.

دشمن از آگاهی‌رسانی انقلاب به ما جوانان و نوجوانان نسل جدید هراس دارد 

یکی دیگر از دانش آموزان فراهانی گفت: ما سربازان انقلاب اسلامی هستیم و درست است که در زمان انقلاب حضور نداشتیم، اما به خوبی می‌دانیم که برای حفظ و بقای این انقلاب خون هزاران شهید ریخته شده است.

وی افزود: امروز دشمن از آگاهی‌رسانی انقلاب به ما جوانان و نوجوانان نسل جدید هراس دارد و با همه امکانات از جمله فضای مجازی قصد دارد تا باور ما را نسبت به انقلاب تغییر دهد.

این دانش آموز فراهانی اظهار کرد: آینده انقلاب به عهده ما است و ما باید آینده نظام اسلامی را تضمین کنیم. چراکه رمز موفقیت همه ما داشتن بصیرت در کار است. نسل جدید باید این موضوع را جدی بگیرد و با هوشیاری مراقب همه حرکت‌های دشمن باشد تا مملکت ما آسیبی نبیند.

وی خاطرنشان کرد: این انقلاب با پوست و خون ما آمیخته شده است و درک انقلاب نیازی به حضور در آن دوران ندارد. زیرا انقلاب را مادرانمان با لالایی‌هایی از جنس حماسه شهدای دفاع مقدس تا شهدای مدافع حرم در گوشمان از کودکی زمزمه کرده و شور انقلابی را با حضور در بزنگاه‌های انقلابی برایمان ترسیم کرده‌اند. نسل امروز باید محکم تر از نسل گذشته در برابر دشمن انقلاب ایستادگی  کند و پای انقلاب بماند. ما این انقلابی بودن را در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال به نمایش خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/ش

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir