داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

دلایل داخلی و خارجی افزایش نرخ ارز در کشور/ واریز سود افزایش نرخ ارز به جیب برخی مسئولان دولتی

نمایش خبر : 52 | تاریخ انتشار : 21 بهمن 1396
به گزارش فراهان خبر؛ سید مصطفی میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص نوسانات نرخ ارز و دلایل این امر در کشور اظهارداشت: در خصوص نوسانات نرخ ارز در کشور دو عامل داخلی و خارجی و هر دو به نحوی باعث رشد نرخ دلار در کشور شده اند که باید تاثیر مستقیم هر کدام آنها را در این باره بیابیم.

 

وی در ادامه با اشاره به عوامل خارجی در افزایش نرخ ارز در کشور گفت: در حال حاضر ما ارز حاصل از صادرات کشور را نمی توانیم وارد کشور کنیم و در این باره با مشکلاتی مواجه هستیم که این امر موجب شده تا نرخ ارز در کشور افزایش یابد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سیاست های آمریکا در این باره نیز عنوان کرد: آمریکا همچنان در خصوص وارد کردن ارزهای حاصل از صادرات به کشور کارشکنی می کند و این روند را تا به امروز ادامه داده است.

 

میرسلیم در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به دلایل داخلی افزایش نرخ ارز در کشور تصریح کرد: ارزش پول هر کشور امروز در دنیا به ویژه وابسته به فعالیت های تولیدی و خدمات ارزنده ای که با مدیریت صحیح انجام می گیرد، بنابراین اگر در کشور رکود و بیکاری باشد به این معنی است که تولید و خلاقیت در آن کشور مورد تضعیف واقع شده است.

 

وی با بیان اینکه چاره تقویت ارزش پول هر کشور رونق دادن به تولید است گفت: تنها راهی که برای افزایش ارزش پول در کشور می توان در پیش گرفت تقویت و بها دادن به بخش تولید و از بین بردن رکود بدین وسیله است که باید این امر در اولویت امور قرار گیرد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص اینکه ایا دولت علاقه ای به افزایش نرخ ارز در کشور دارد یا خیر، بیان کرد: خیلی ها در کشور علاقه دارند که قیمت ارز افزایش یابد ، دلیل ان هم مابه التفاوت حاصل از ارز دولتی و ارزی که در بازار فروخته می شود است که سود حاصل از آن در زمان افزایش نرخ ارز نصیب آن ها می شود.

 

میرسلیم گفت: همین امر در دولت می تواند بکارگرفته شود و طبیعتا هم برای برخی از مسئولان جذاب است و از این امر استقبال می کنند چرا که باعث جبران کسری بودجه در کشور می شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir