داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

پرداخت بیش از ۱۱ هزار و۴۰ میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید

نمایش خبر : 251 | تاریخ انتشار : 21 بهمن 1396
به گزارش فراهان خبر؛ اصغر نورالله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور در کارگروه اشتغال شهرستان های تفرش، آشتیان و فراهان فراهان، گفت: امسال ۱۱ هزار و ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در راستای تثبیت و ایجاد اشتغال جدید به ۵۶ هزار طرح در روستاها و شهرهای کشور به متقاضیان دارای شرایط پرداخت شده است.

صندوق کارآفرینی متولی حمایت از کسب و کارهای نوپا و کم توان

وی کمک به کسب و کارهای نوپا، روستایی خرد و حمایت افراد دارای ایده و کم توان را از برنامه های اولویت دار صندوق کارآفرینی امید دانست و گفت: این تسهیلات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به صورت قرض الحسنه و با کارمزد ارزان قیمت در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: با توجه به تصویب قانون اشتغال پایدار در روستاها، اجرای این قانون برای کمک به ایجاد و افزایش اشتغال در روستاها و جلوگیری از مهاجرت در دستور کار این صندوق قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه شناسایی و رشد قابلیت های جوامع محلی، بکارگیری این قابلیت ها می تواند به توسعه محلی کمک کند گفت: روستاها کانون تولید هستند، در گذشته این مدل به عنوان یک مدل بومی در بسیاری از جوامع محلی کشور مورد استفاده قرار می گرفت و با رشد شهرنشینی و تغییر شیوه های تولید در روستاها به فراموشی سپرده شد و صندوق کارآفرینی امید با مطالعه تجارب گذشته تلاش دارد به منظور رشد و توسعه جوامع محلی این مدل کسب و کار را احیا و بازآفرینی کند.

وی اظهار کرد: باید قابلیت های تولید محلی را در شهرستان ها شناسایی و با برگزاری جشنواره ها امکان عرضه این تولیدات در بازار فروش فراهم شود، صندوق کارآفرینی امید هم در بخش تبلیغات از برگزاری این جشنواره حمایت می کند.

نورالله زاده گفت: این جشواره های محلی علاوه بر معرفی محصولات و بازار فروش امکان توسعه اقتصادی روستاها را ایجاد می کنند.

مدیرصندوق کارآفرینی امید استان مرکزی:

پرداخت ۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی در استان

مهدوی هزاوه، مدیرصندوق کارآفرینی امید استان مرکزی نیز در این نشست گفت: امسال ۳۳۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به متقاضیان در استان پرداخت شده و برای یک هزار و ۶۰۰ نفر شغل جدید ایجاد یا تثبیت شده است. 

مهدوی هزاوه افزود: این تسهیلات از محل سپرده های قرض الحسنه و اعتبارات دولتی به متقاضیان پرداخت شده است که به واسطه آن  برای ۲۳۴ نفر شغل ایجاد شده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان مرکزی افزود: امسال تاکنون ۹۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در شهرستان های فراهان، تفرش و آشتیان پرداخت شده است که ۲۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال از این تسهیلات به متقاضيان در شهرستان فراهان پرداخت شده است كه ۵۵ درصد آن نيز در حوزه کشاورزی بوده است.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس:

شرایط ارايه تسهيلات به متقاضيان تسهیل شود

محمد حسینی، نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: ایجاد صندوق کارآفرینی امید در شهرستان فراهان برای ارايه خدمات این صندوق به مردم و جلوگیری از سفرهای بین شهرستانی بوده است.

حسینی افزود: صندوق کارآفرینی امید با ارایه تسهیلات ارزان قیمت به مردم خدمات مناسبی را در راستای اشتغالزایی در این شهرستان انجام داده است.

وی ادامه داد: نیاز است برای بهره مندی مردم روستایی از تسهیلات ارزان قیمت اسناد زمین، خانه و طرح ها به عنوان ضمانت مورد قبول قرارگیرد تا با ایجاد اشتغال از مهاجرت به شهرها جلوگیری شود.

فرماندار شهرستان فراهان:

منابع صندوق کارآفرینی در فراهان محدود است

سيد احمد سجادي فرماندار شهرستان فراهان نیز در این نشست گفت: ۷۵ درصد مردم فراهان در ۷۰ روستای فراهان زندگی می کنند و بیشترین محل ارتزاق ساکنان آن کشاورزی و دامپروری است.

سجادی افزود: توسعه مشاغل روستایی، خرد و خانگی بهترین راهکار برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرستان است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقلیمی فراهان، عمده فعالیت های کشاورزی شهرستان به صورت کشت دیم و دامداری است و توجه به مشاغل روستایی و خانگی راهکار ایجاد اشتغال و رفع مشکلات این بخش است.

فرماندار فراهان گفت: محدودیت منابع صندوق در این شهرستان از جمله نگرانی ها است که باید مورد توجه مسئولان قرارگیرد.

صندوق کارآفرینی امید شهرستان فراهان با حضوراصغر نورالله زاده، مدیرعامل کارآفرینی امید کشور، فرماندار و نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با زیربنای ۱۰۵ مترمربع افتتاح و به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
مطالبات مردمی
salamup.ir