داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

استقبال گرم مردم فراهان از لاله های پرپر/ ذوق زیارت شهدا پایانی ندارد + تصاویر

نمایش خبر : 210 | تاریخ انتشار : 9 اسفند 1396
به گزارش فراهان خبر؛ امروز آسمان و هوای فراهان به عطر شهدا کربلایی شد، امروز همه افرادی که توانسته اند خود را به بوستان شهدای گمنام برسانند اعم از مسئولان مدیران، فرماندهان نظامی، خانواده‌های شهدا، جانبازان و مردم هر کسی به امیدی برای استقبال از شما شهدا آمده است. صدای مداح و صلوات های پیاپی گرمایی بی سابقه را مهمان دلت می کند.
هر کدام از مردم دوان دوان خود را به بوستای شهدای گمنام فرمهین رسانده تا در مراسم وداع و تشییع شهیدان گمنام شرکت کنند. در کوچه پس کوچه های شهرمان نسیم کربلا می وزد. به هر طرف که نگاه می‌کنی، بغض و فریادهایی سد راه نفس و گام هایت می‌شود، انگار مردم این شهر سال ها با این شهدا نسبتی دارند.

یکی زیر لب زیارت عاشورا زمزمه می‌کند، یکی با خود نوحه سرایی دارد، دیگری اسپند دود می کند، مادری با گل و شربت به استقبال پیکر شهدای گمنام می آید.

حضور این شهدا حال همه را دگردگون ساخته است، نگاه به تابوت شهدا که می کنی بغضت می ترکد و با خودت می گویی شهدای گمنام با این مردم چه کرده اید که مشتاقانه برایتان پر پر می زند.

 

 

ذوق زیارت شهدا پایانی ندارد 

جای سوزن انداختن نیست. همه آمده اند، پیر و جوان، زن و مرد و بچه همه اشک می ریزند، جوانان خود را به تابوت های متبرک می رساند، ذوق زیارت شهدا پایانی ندارد.

مادران شهدا تابوت ها را در آغوش گرفته و مانند یعقوبی که در انتظار یوسف سال های سال چشم انتظار نشسته تو را بو می کند انگار روز عاشورا است.

خواهری روی تابوت شهدای گمنام مشت مشت نقل و شكلات می ريزد و با هر پلک زدنی اشک از چشمانش سرازیر می شود. مردم شهر فرمهین نیز با حضور پرشور خود در استقبال از شهدای گمنام، بار دیگر ثابت کردند که همچون گذشته پای عهد خود با شهدای هشت سال دفاع مقدس هستند.

 

 


 

عبور پیکر شهدای گمنام از روستاهای مسیر کاروان 

کاروان شهدای گمنام از بوستان شهدای شهر فرمهین به سمت شهر خنجین و تلخاب حرکت می کند، در مسیرکاروان در روستای شیرین آباد توقف می کند.

مردم شیرین آباد گروه گروه با اسپند و گلاب به استقبال سرداران بی نشان آمدند. با افتخار به شهدا خوش آمد می گویند و با چشمانی اشکبار از آن ها مدد می طلبند و بار دیگر پیمان می بندند که ادامه دهنده راهشان باشند.

 

 


 

 

 

پیکر این ۲ شهید گمنام در شهر خنجین ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه ۱۰ اسفند ماه از حوزه مقاومت بسیج حضرت ولیعصر(عج) شهر خنجین به سمت بوستان شهر تشییع می شود.

همچنین پیکر دو شهید گمنام نیز روز پنج شنبه ۱۰ اسفند ماه ساعت 15 همزمان بر دستان مردم شهیدپرور و خداجوی تلخاب تشییع می شود.

لازم به ذکر است مراسم شبی با شهدا در تلخاب و خنجین امشب پس از نماز مغرب و عشاء در خنجین و تلخاب با حضور گسترده مردم برگزار می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir