داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

چشمان بارانی مردم خنجین در محضر شهدا/سردار اهوازیان: برخی می‌خواهند الگو ها را عبرت و عبرت‌ها را الگو کنند

نمایش خبر : 141 | تاریخ انتشار : 10 اسفند 1396
به نقل از فراهان خبر؛ عصر روز گذشته پیکر دو شهید گمنام در میان حضور با شکوه مردم خنجین وارد این شهر شدند. مردم و مسئولان این شهر هم که سال ها در انتظار در آغوش کشیدن پیکر لاله‌ های بی‌نشان دوران هشت سال حماسه و ایثار بودند با آغوش گرم به استقبال این کاروان آمدند.

مراسم استقبال از پیکر پاک این شهدای گمنام که از میدان شهرداری تا مسجد جامع ادامه داشت، مردم این شهر با چشمانی اشک آلود و سردادن فریادهای «شهدا شرمنده ایم»، «شهدا راهتان را ادامه خواهیم داد» حضوری دشمن شکن داشتند.

یکی با خانواده، یکی با فرزند خردسالش دیگری با پدر پیرش. همه آمده بودند تا صبوری خود را پایان دهند. دو شهید گمنام نسیم عارفانه عشق را دوباره در خنجین به وزیدن در آوردند.

قرارگاه عشق؛ مسجد جامع خنجین است. پیکرهای شهدا داخل مسجد آورده می شوند و عده ای دور تابوت ها حلقه زنان سینه زنی می کنند. مادری اشک ریزان با غریبه های آشنا درد دل می کند. مردی سر به بالین شهدا نهاده و شفاعت طلب می کند.

لحظه به لحظه بر تجمع مردم افزوده می شود بوی گل های یاس فضای مسجد را پر کرده، با نوای یا حسین(ع) اشک بر گونه های زن و مرد می غلطد، جوانان چفیه هایشان را متبرک به تابوت شهدا کرده و نجوایی با شهدا می کنند.

گروهی از جوانان اعم از دختران و پسران جوان بر تابوت شهدا یادداشت های عشق می نویسند.

امروز خنجینی ها آمده بودند تا از روح بزرگ مردانی ‌که پلاکشان را از گردن خویش درآوردند تا مانند مادرشان گمنام و بی‌مزار بمانند، استعانت بجویند.

سردار اهوازیان:

برخی در صدد هستند که الگو ها را عبرت و عبرت ها را الگو کنند

سردار عبدالفتاح اهوازیان از فرمانده هان قرارگاه فوق سری نصرت در جنگ تحمیلی در این مراسم گفت: شهدای گمنام به حضرت زهرا(س) اقتدا کردند. آنها حلقه وصل به مادرشان زهرای مرضیه(س) را پیدا کردند، این حلقه وصل بصیرت آنان بود.

وی افزود: شهدا با سلاح بصیرت در برابر دشمنان ایستادند، جوانان با بصیرت امروز نیز در دفاع از انقلاب اسلامی ایستاده اند و هرگز در این راه مأیوس نمی شوند.

اهوازیان بیان کرد: پیام شهدا به ما ولایتمداری و دفاع از ولایت است، شهدا آمدند تا راه را نشان دهند و چراغ راه شوند، ما هم سرباز ولایت و ادامه دهنده راه شهدا هستیم، هر کسی از اصولگرا و اصلاح طلب، چپ و راست بخواهد رو به روی ولایت بایستد و پا روی آرمان های امام(ره) و شهدا  و ازش های اسلامی بگذارد، همین مردم مقابلش می ایستند.

برخی می‌خواهند الگو ها را عبرت و عبرت ها را الگو کنند

وی ادامه داد: آنها که آرمان شهدا را نمی‌شناسند راه به جایی نخواهند برد، عده ای در جامعه در تلاش هستند شهدا را مایه‌ عبرت کرده و آنهایی که باید مایه‌ عبرت هستند را به الگو تبدیل کنند. نباید فراموش کنیم که برترین الگو، شهیدان اند.

اهوازیان تصریح کرد: بسیاری از شهدایی که بر دستان مردم ایران تشییع شدند، خواسته شان این بود که مملکت را با اطاعت از ولایت فقیه حفظ کنید.

پیکر این ۲ شهید گمنام در شهر خنجین ساعت ۹ صبح روز پنج شنبه ۱۰ اسفند ماه از حوزه مقاومت بسیج حضرت ولیعصر(عج) شهر خنجین به سمت بوستان شهر تشییع می شود. 

پیکر یکی از این شهدای گمنام ۲۲ ساله که در منطقه «ام‌الرصاص» در عملیات «کربلای ۴» به درجه رفیع شهادت نائل آمده و دیگر لاله بی نشان ۲۶ ساله که در منطقه «زبیدات» با تک دشمن سال ۶۷ به شهادت رسیده است.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir