داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

عطر شهادت در تلخاب پیچید/ از نجواهای عاشقانه تا طلب شفاعت در شبی با شهدا+ عکس

نمایش خبر : 135 | تاریخ انتشار : 10 اسفند 1396
به گزارش فراهان خبر؛ بار ديگر عطر خوش شهادت در تلخاب پيچيد و در آستانه وفات حضرت ام البنین(س) مردم اين شهرستان ميزبان پیکر مطهر ۲ شهید بود، شهدايی كه رفتند تا ايران و ايرانيان جاودانه بمانند.

عصر روز پنجشنبه پیکر این ۲ شهید گمنام وارد تلخاب فراهان شد، مردم شهیدپرور تلخاب پیکر‌های مطهر این شهدای والا‌مقام را با گل و گلاب مشایعت و بار دیگر با آرمان‌های والای شهدا و امام شهدا تجدید میثاق کردند و نشان دادند که شهدا فراموش نشدنی هستند.

حضور باشکوه آحاد مختلف مردم تلخاب در مراسم استقبال از پیکر مطهر شهدای گمنام، تجلی‌گاه عشق و ارادت مردم این دیار به رهروان مسیر سرخ حسینی و فرزندان پاک روح‌الله است. 

امروز شمیم شهدا بار دیگر در کوی و برزن این شهر پیچید، امروز در تلخاب همه نوحه خوان بودند، همه بر سر زنان و سینه زنان، این ۲ یار، دوران دفاع مقدس را در خیابان های تلخاب همراهی کردند.

همه آمده بودند، تا این دو شهید راه وطن، دو سردار بی نام و نشان و دو کبوتری که برای آرمان های انقلاب اسلامی از جان خود مایه گذاشته بودند را بدرقه کنند؛ آمده بودند تا خون حسین(ع) را بار دیگر در رگ های جامعه تزریق کنند و عطر یاد شهیدان را بنوازند و بگویند راه تو ای شهید ادامه دارد. 

مراسم استقبال از شهدای گمنام از مقابل دهیاری این دهستان به سمت حسینیه سید الشهدا تلخاب آغاز شد و پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، مراسم شبی با شهدا در جوار این شهدا برگزار شد.

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی:

قدرت و عزت نظام ثمره خون شهداست

آیت الله سپاسی آشتیانی؛ مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی در این مراسم گفت: شهدا راه سعادت و کمال به سوی انسان‌ها باز می کنند، به برکت خون این شهدا امروز ایران اسلامی در اوج عزت و قدرت است.

وی افزود: به فرموده رهبری؛ ما آمریکا و ایادی آن را در دهه پنجاه از کشور بیرون کردیم و در دهه ۹۰ آمریکا را از خاورمیانه بیرون راندیم.

سپاسی آشتیانی اظهار کرد: این شهدا رفتند تا انقلاب پایدار بماند، انقلاب ما در اوج عزت است و شایعات فضای مجازی علیه نظام جمهوری اسلامی، دروغی بیش نیست.

محور مقاومت، استکبار جهانی را به وحشت انداخته است

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی بیان کرد: نفوذِ محور مقاومت در خارج از مرزهای ایران اسلامی استکبار جهانی را به وحشت انداخته است، نیروی حزب الله توان این را دارد که استکبار جهانی را هدف قرار دهد و این قدرت ثمره خون شهدای نظام اسلامی است.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال کاهش قدرت نظامی و توان موشکی کشور ما است، با نیرو و توان جوانان این مرز و بوم دفاع کشور را مقاومتی کردیم.

سپاسی آشتیانی گفت: در عرصه اقتصادی هم باید اقدامی مقاومتی صورت گیرد، مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد اما این مشکلات سبب نمی شود که مردم از آرمان ها و ارزش های خود کوتاه بیایند، دشمن می خواهد با بزرگنمایی مشکلات، و دامن زدن به آن ها مردم را مأیوس کند ولی این مردم بصیر همواره در همه صحنه با حضور خود پیشتیبان نظام و ولایت بوده اند.

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی گفت: نظام جمهوری اسلامی«شجره طیبه» است، جوانان این مرز و بوم هر روز بیش از گذشته در مواقع حساس در صحنه حضور پیدا می کنند و توطئه های دشمن را ناامید می کنند.

پیکر این ۲ شهید گمنام در تلخاب ساعت ۱۵ روز پنج شنبه ۱۰ اسفندماه از حسینیه تلخاب به سمت بوستان شهر تشییع می شود. 

هر دو این لاله‌های بی‌نشان ۲۷ ساله هستند که در منطقه «مجنون» در عملیات «خیبر» به فیض شهادت نائل آمدند.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir