داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

مسافران آسمانی بدرقه بهشت شدند/ خاکسپاری دو شهید گمنام در تلخاب+عکس

نمایش خبر : 233 | تاریخ انتشار : 11 اسفند 1396
به گزارش فراهان خبر؛ عصر پنج‌شنبه مسافران آسمانی که از روز گذشته میهمان مردم شهید پرور دهستان تلخاب بودند با حضور گسترده مردم بدرقه بهشت شدند.

چه زیبا صحنه‌ای است، اشک‌های مادری که در میان سلام و صلوات گم می‌شود، دستان کودکی که از دور با تابوت‌ها خداحافظی می‌کند و پاهای لرزان پدری که با عبور تابوت شهدا از مقابلش، لرزان‌تر می‌شود.

محفل بدرقه شهدای گمنام در تلخاب

چه زیبا محفلی است، محفل بدرقه شهدای گمنام دفاع مقدس؛ همه برای خداحافظی آمده‌اند. برخی با سکوت، برخی با نیایش و برخی نیز با ضجه خداحافظی می‌کنند.

کاروان تشییع شهدا پس از مرثیه‌خوانی، سینه‌زنی به‌آرامی از درب حسینیه سیدالشهداء تلخاب شروع به حرکت می کند.

مردم ولایتمدار تلخاب و به‌ویژه جوانان و نوجوانان با چشمانی اشک‌بار در پی ماشین‌های حامل شهدا بودند. مادران شهدا با در دست داشتن قاب تصویر فرزندان خود، ملتمسانه اشک ریخته در حالی که اشک از چشمانشان جاریست با پروردگار و ارباب شهدا اباعبدالله الحسین(ع) نجوا می‌کنند.

نوای "شهید گمنام، سلام" از خودروهای مشایعت‌کننده کاروان شهدای گمنام به گوش می‌رسد، مردم به دنبال کاروان شهدا، حاضر به دل کندن از شهدا نبودند و انگار آن‌ها را از خود و خانواده‌شان می‌دانستند.

لحظات آسمانی و معنوی در وداع با شهدا

در سالروز وفات حضرت ام البنین(س) شهر حال و هوای کربلایی گرفته، مردم ولایی این دیار خود را حتی برای دقایقی به پیکر شهدا رساندند و این لحظات فرصتی بود تا با شهدای گلگون‌کفن میثاقی دوباره ببندند.

لحظه‌ها اینک آسمانی شده گویی زمان از حرکت ایستاده است، اشک هایی که در لحظه وداع با این شهدا در چشمان مردم حلقه زده، مادرانی که برای آخرین بار خود را به پیکر شهدای گمنام می رسانند و چفیه هایشان را به تابوت شهدا تبرک کرده و طلب شفاعت می کنند.

پخش نوحه‌ها و روضه‌ها مادر علمدار کربلا همراه با اشک و گریه جمعیت عزادار همچنان ادامه دارد و هر چه می‌گذرد به لحظه‌های پایانی این مراسم معنوی نزدیک‌تر می‌شویم.

پیکر دو شهید گمنام بر شانه‌های مردم این دیار در موجی از جمعیت به سوی آرامگاه ابدی روانه می شود تا در بوستان ملت شهر خاکسپاری شود، در این میان جلوه‌های نابی از عشق و دلدادگی موج می زند.

اینجا بوی خدا گرفته است، همه در این لحظات ذکر خدا می‌گفتند و از شهدا حاجاتشان را می‌خواستند.

بعد از تشییع و تدفین شهدا نیز مردم در غروب پنج شنبه  بر گرد مزارشان حلقه زدند. یکی زیارت عاشورا با خود زمزمه می‌کرد و دیگری سوره الرحمن می‌خواند. از این پس مزار این شهدا مامن و پناهگاه عاشقان مردم این دیار است.

 

 

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir