داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

اشرافی‌گری مسئولان خلاف نظر امام و رهبری/بی‌میلی به خدمت در نقاط محروم، ناشی از خوی اشرافی‌گری مسئولان است

نمایش خبر : 220 | تاریخ انتشار : 11 اسفند 1396
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: امروز روز رحلت حضرت ام‌البنین(س) همسر شهید و مادر شهدا است، این روز سالروز این بانوی بزرگ، روز تکریم از همسران و مادران شهدا نام گرفته است.

وی افزود: ایثار و فداکاری صبر و پایداری مادران و همسران شهدا در ۸ سال دفاع مقدس فراموش نشدنی است و ملت ایران قدردان هستند. این فداکاری پشتوانه ای برای نسل امروز است مادران و همسران شهدا در ۸ سال دفاع مقدس حماسه هایی آفریدند که زبان را یارای بیان این حماسه ها نیست.

فیض کرمیان اظهار کرد: یکی از زنان بی نظیر تاریخ حضرت ام البنین(س) است. این بانو، همسر و مادر شهیدان رسالت خود را به خوبی انجام داد. او فرزندانی را تربیت کرد که فدایی امام زمانشان شدند.

امام جمعه فرمهین با اشاره به بیانات رهبری در دیدار با مردم آذربایجان شرقی گفت: این سخنرانی شاه کلیدی برای همه است، به فرموده رهبری باید آسیب ها را شناسایی کنیم. باید ببینیم کجا از مبانی انقلاب فاصله گرفتیم؟!

اشرافی گری مسئولان؛ برخلاف نظر امام و رهبری

وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار قرار گرفتن در مسیر ارتجاع، اشرافی‌گری، رفاه و تجمل گرایی را از آسیب ها و آفت های جامعه اسلامی اعلام کردند.

فیض کرمیان گفت: اشرافی گری از آفت هایی است که امروزه اغلب مسئولان به آن مبتلا هستند، اشرافی گری در بین ورزای کشور هم دیده می شود. ویلای و خانه های چند میلیاردی همه ناشی از اشرافی گری است که این موضوع، برخلاف نظر امام و رهبری است.

عدم استقبال برای خدمت به مردم در نقاط محروم؛ ناشی از خوی اشرافی‌گری مسئولان

امام جمعه فرمهین افزود: اشرافی گری فقط ویلا و ماشین چند میلیون دلاری و ... نیست، همین که مسئولی در سمتی که دارد از خدمت به مردم در مکانی به دور از امکانات و رفاه استقبال نمی کند ناشی از روحیه اشرافی گری است.

امام جمعه فرمهین بیان کرد: گاهی به حضور فلان مسئول در سمت و جایگاهی در جایی به دور از امکانات نیاز است اما مسئول زمانی که وضعیت را می بیند می گوید به دور از شان و جایگاه من است، آیا خدمت رسانی به مردم باید در جایگاه و سمتی بالا باشد؟! امیدواریم مسئولان بزرگی و عظمت خود را در خدمت به مردم ببینند و امیدواریم این موضوع عملی شود.

مسئول باید در محل مسئولیت خود سکونت کند/«دهیار شهری»، مشکلات مردم روستا را درک نمی کند

وی گفت: برخی از مسئولان هم در شهری سمت و مسئولیتی دارند اما خودشان در خارج از محل مسئولیت خود سکونت دارند، دیده می شود که افرادی به عنوان دهیار روستا هستند اما در خارج روستا و در شهر سکونت دارند، این فرد نمی تواند مشکلات و معضلات را ببیند و حس کند تا برای آن چاره جویی کند، برای خدمت به مردم روستا، دهیار باید ساکن روستا باشد و از نزدیک با مردم در ارتباط باشد.

فیض کرمیان ادامه داد: مسئولی که اولویت اولیه او توجه به دنیاگرایی باشد از خدمت باز می ماند، همه مسئولان و دست‌اندرکاران باید تلاش کنند تا دغدغه رهبری برطرف شود.

مردم و مسئولان برای کار فرهنگی پیشقدم شوند

امام جمعه فرمهین با اشاره به معضلات فرهنگی گفت: متاسفانه کار فرهنگی در شهرستان صورت نمی گیرد، همه، این کم کاری را به گردن یکدیگر می اندازند، همه باید برای انجام کار فرهنگی پیشقدم باشند.

وی ضمن تقدیر از حضور باشکوه مردم در مراسم تدفین شهدای گمنام در شهرستان فراهان گفت: فلسفه تدفین و خاکسپاری شهدا در نقاط مختلف کشور، ترویج فرهنگ شهدا است، باید مراقب باشیم از راه شهدا فاصله نگیرم و ادامه دهنده راه شهدا باشیم.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir