داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

تعالیم پیامبر(ص)؛ سنگ بنای تعلیم و تربیت باشد

نمایش خبر : 239 | تاریخ انتشار : 13 اسفند 1396
به گزارش  فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در همایش بزرگداشت هفته امور تربیتی در فراهان گفت: منظور از تعلیم و تربیت همان کار آموزش و پرورش است، تعلیم به معنای انتقال دانسته ها است اما تربیت کاری ظریف‌تر از تعلیم محسوب می‌شود.

وی افزود: کارشناسان تربیت آموزشی را منجر به تغییر رفتار می‌دانند. تربیت، زمینه ساز ایجاد بستری برای رشد و شکوفایی استعدادها است.

فیض کرمیان اظهار کرد: تربيت و اخلاق در ساختار شخصيتِ انسان نقشی تعيين كننده دارد، کار مربیان پرورشی حائز اهمیت است. این مربیان باید پیامبر(ص) را الگوی کار تربیتی خود قرار دهند. خداوند در میان امت ها رسولی مبعوث کرد تا آنان را تعلیم دهد در حالیکه قبل از بعثت پیامبر(ص) مردم در جهل و گمراهی بودند.

امام جمعه فرمهین گفت: کار بزرگ در عرصه تربیتی، تعالیم پیامبر(ص) است، مربیان پرورشی باید به عظمت کار خود توجه داشته باشند و برای موفقیت در این عرصه باید از مبانی اسلامی و آموزه های پیامبر(ص) بهره بگیرند.

وی افزود: مربیان پرورشی باید دغدغه تربیت داشته باشند و اگر این چنین نباشد کار تربیت پیش نمی رود. در کنار هر دانش آموز موفق، علاوه بر خانواده باید نقش مربی تربیتی را هم در نظر بگیریم.

فیض کرمیان ادامه داد: قبل از انقلاب تغییر و تحول قایل به شخص بود اما با شکل گیری انقلاب فضای آموزشی در کشور در راستای تعلیم و تربیت است.

امام جمعه فرمهین خاطرنشان کرد: هجمه ها و شبيخون فرهنگي، دانش آموزان را تهديد مي كند و مربیان تربیتی در این شرایط برای مقابله با این هجمه ها در کار تربیتی وظیفه سنگینی به عهده دارند.

در این همایش از مربیان و فعالان عرصه فرهنگی- تربیتی تقدیر شد.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir