داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

خرید کالاهای ایرانی کمک به شکوفایی اقتصاد کشور است/حقوق اولیه زنان در غرب پایمال می‌شود

نمایش خبر : 638 | تاریخ انتشار : 18 اسفند 1396
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: دشمنان انقلاب اسلامی درصدد ناامید کردن مردم هستند، امیدآفرینی یکی از نیازهای مهم جامعه است که این مهم در اولویت برنامه‌های مسئولان قرار گیرد.

در آستانه نوروز از نیازمندان دستگیری کنیم

وی افزود: مسئولان باید رضایت مردم را جلب و در راستای حل مشکلات مردم تلاش کنند. در حوزه منابع طبیعی هم گلایه های از سوی مردم وجود دارد و مسئولان قول داده اند که در سال آینده این مسائل به سرانجام برسد.

فیض کرمیان با اشاره به فرا رسیدن عید نوروز گفت: از عموم مردم انتظار داریم در آستانه سال نو از اسراف کردن خودداری کنند و در این ایام به فکر نیازمندان و افراد کم درآمد نیز باشند. شایسته است که حق مستمندان را اداء کنیم. اگر بخواهیم با وجدان راحت سر سفره عید بنشینیم، راه آن تامین بخشی ولو کوچک از نیازمندی‌های گرفتاران است.

امام جمعه فرمهین ادامه داد: مومن زمانی که به فردی کمک می کند و شادی خود را با دیگران قسمت می کند، طرب و شادی بیشتر و پایدارتری را در خود ایجاد می‌کند.

وی گفت: در این ایام و خرید شب عید مراقب باشیم گرفتار مصرف گرایی و تجمل گرایی نشویم، هر کالایی را که در بازار دیدیم خریداری نکنیم بلکه بر اساس نیاز مایحتاج و کالاهای مصرفی را خریداری کنیم.

خرید کالاهای ایرانی کمک به شکوفایی اقتصاد کشور است

فیض کرمیان افزود: در این ایام خرید کالاها و محصولات ایرانی می تواند رونق را به بازارهای کشور برگرداند و جان تازه ای به اقتصاد کشور بخشد. خرید کالای ایرانی منجر به رونق واحدهای تولیدی داخلی و ایجاد شغل های جدید و رونق اقتصادی کشور می شود.

 اصناف با رعایت انصاف؛ نوروز را به کام مردم شیرین کنند

وی گفت: واحدهای صنفی هم در شب عید، با رعایت انصاف و وجدان عمل کنند تا عید نووز به کام مردم شیرین باشد و از خریدهای نوروزی خود رضایت داشته باشند.

فیض کرمیان با بیان اینکه مردم خرید خود را واحدهای صنفی شهر داشته باشند، گفت: دستگاه های مسئول نظارت لازمه بر بازار شب عید را داشته باشند، آموزه های دینی ما، همه بر رعایت اخلاق اسلامی و عدل و انصاف تاکید دارند و با توجه به مشکلات اقتصادی همه ما در کنار هم تلاش کنیم تا باری بر مشکلات اقتصادی مردم اضافه نکنیم.

امام جمعه فرمهین ضمن تبریک روز مادر گفت: احترام نسبت به والدین یکی از مهم ترین سفارشات اسلام است، در قرآن کریم درخصوص احترام اولاد به والدین آمده است و عمل به آن موجب خشنودی پدر و مادر و نیز خشنودی خداوند می شود.

حقوق اولیه زنان در غرب پایمال می‌شود

وی افزود: تا می توانیم به پدر و مادر خود خدمت کنیم، با آنان به کرامت صحبت کنیم و اگر توفیق خدمتگذاری و نگهداری از پدر و مادر را داریم، این فرصت را غنمیت بدانیم.

فیض کرمیان با اشاره به حقوق زن در اسلام گفت: حقوق زنان را رعایت کنیم، متاسفانه جوانع غربی که دم از تساوی حقوق زن و مرد می زنند، حقوق زن را رعایت نمی کنند، حقوق واقعی زن را اسلام تعیین کرده است، تنها حقوق زن خرید هدیه ای در روز زن نیست بلکه ادای نفقه و مهریه از حقوق زنان است.

امام جمعه فرمهین نسبت به آسیب های اجتماعی و سلامت جسمی جوانان در چهارشنبه سوری به والدین هشدار داد و گفت: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و (چهارشنبه سوری)، برای حفظ آسایش و رفاه عمومی جامعه از تهیه مواد محترقه که نه تنها هدر دادن اموال است بلکه خسارت های جانی را هم به دنبال دارد صرف نظر کنند.

انتهای پیام/م

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir