داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

ایجاد اشتغال برای ۲۵۶ مددجوی کمیته امداد فراهان/۴۰۰ مدد جوی فراهانی آموزش مهارتی دریافت کرده‌اند

نمایش خبر : 814 | تاریخ انتشار : 22 اسفند 1396
حسین احمدلو، مدیر کمیته امداد فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر؛ گفت: با توجه به اینکه یکی از فعالیت‌های اصلی این نهاد تامین مسکن برای محرومان جامعه است، امسال کمیته امداد فراهان ۳ مورد مسکن شهری با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان و ۹ مورد مسکن روستایی با اعتبار ۱ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان  برای مددجویان خود احداث کرده است.

اولویت ارائه خدمت به مددجویان؛ زنان سرپرست خانوار و ایتام است

وی بیان کرد: مقاوم‌سازی، احداث حمام، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و تخصیص اعتبار برای تعمیرات منزل مددجویان در قالب کلی و جزیی، تکمیل واحدهای نیمه‌تمام شهری و روستایی از دیگر اقدامات این نهاد برای جامعه هدف بوده است.

مدیر کمیته امداد فراهان افزود: سقف کمک بلاعوض خرید و نوسازی کمیته امداد به مددجویان روستایی مبلغ ۱۵ میلیون تومان و برای مددجویان شهری ۲۵ میلیون تومان است که اولویت ارایه این تسهیلات با زنان سرپرست خانوار و ایتام است.

احمدلو اظهار کرد: امسال ۱۲ مورد مسکن روستایی با اعتبار ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در شهر خنجین تعمیر شده است و در بخش روستایی ۵۶ مورد تعمیرات مسکن با اعتبار ۸۶ میلیون تومان صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: برای ساخت سرویس بهداشتی برای مددجویان تحت پوشش ۳ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت کرده‌ایم.

ایجاد اشتغال برای ۲۵۶ مددجوی کمیته امداد فراهان

مدیر کمیته امداد فراهان با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی این مرکز، گفت: امسال کمیته امداد فراهان ۴ میلیارد و ۶۲۸ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این نهاد پرداخت کرده است و با ارایه این تسهیلات برای ۲۵۶ نفر از مددجویان خود شغل ایجاد کرده است.

وی اظهار کرد: ۸۰ درصد تسهیلات ارایه شده در عرصه دامداری بوده است و با خود کفایی این افراد از عرصه حمایت این کمیته خارج شده‌اند.

۴۰۰ مددجو کمیته امداد در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت کردند

احمدلو با بیان اینکه در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز در این مدت حدود ۴۰۰ مددجو در دوره‌های مختلف آموزشی شرکت کردند، افزود: این دوره‌ها شامل دوره‌های تخصصی بلند مدت مهارت آموزی، کارآفرینی، پایداری و توسعه اشتغال بوده است، در مهارت‌های کوتاه مدت برای ۲۶۷ نفر در عرصه دامداری دوره آموزشی برگزار شده است.

مدیر کمیته امداد فراهان گفت: ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت می‌تواند در حفظ عزت نفس و افزایش شان و منزلت اجتماعی و شاخص‌های امید به زندگی خانواده‌های تحت حمایت موثر باشد.

وی خاطر نشان کرد: افزایش تولید در جامعه، کاهش نرخ بیکاری، کاهش فاصله طبقاتی و در نهایت خروج از فقر و دست یابی به استقلال اقتصادی و مالی از دیگر اهداف ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت است.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir