داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

افزایش واحدهای گشت‌زنی پلیس برای حفظ امنیت ایام نوروز/برخورد پلیس با رانندگان متخلف در ایام تعطیلات تشدید می‌شود

نمایش خبر : 1096 | تاریخ انتشار : 28 اسفند 1396
سرهنگ علی اکبر عیسی آبادی، فرمانده انتظامی فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر، گفت: ایجاد امنیت به عنوان یکی از وظایف ذاتی نیروی انتظامی است که همه باید دست به دست هم دهیم تا نوروزی خوب و بی‌خطر داشته باشیم.

وی با اشاره به آغاز ایام نوروز از آماده باش کامل نیروهای انتظامی در تامین امنیت برای مهمانان و مسافران نوروزی و حتی شهروندان فراهانی به ویژه در محل اسکان مهمانان و مناطق مختلف شهری خبر داد.

عیسی آبادی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌ها و هماهنگی‌های انجام شده پلیس شهرستان از تمام ظرفیت‌های خود در راستای ارتقاء و امنیت اجتماعی شهروندان در روزهای پایانی سال و آغاز تعطیلات نوروزی استفاده می‌کند.

فرمانده انتظامی فراهان سرکشی به اقامتگاه‌ها و اماکن اسکان مهمانان نوروزی را یادآور شد و گفت: یکی از اهداف نیروی انتظامی رضایتمندی شهروندان است که نیروهای پلیس با انجام گشت‌های انتظامی در تلاش برای برقراری امنیت در تمام سطح شهر هستند.

افزایش واحدهای گشت‌زنی پلیس در ایام نوروز برای پیشگیری از وقوع جرائم

وی افزود: با تقویت و افزایش واحدهای گشتی و با گشت‌زنی‌های هدفمند، فراگیر و پیوسته در جهت پیشگیری از وقوع جرائم، به خصوص سرقت‌ها به صورت ۲۴ ساعته تلاش می‌کنیم.

عیسی آبادی توصیه‌هایی هم به شهروندان فراهانی داشت و افزود: مردم در هنگام ترک منزل مسائل ایمنی و حفاظتی را به طور کامل رعایت کنند.

وی ادامه داد: در صورتی که شهروندان قصد مسافرت دارند، حتماً مراتب را به همسایه‌های قابل اطمینان و اعتماد اطلاع و از طریق سامانه تلفنی ۱۱۰ همکاران ما را در جریان مسافرت قرار دهند.

فرمانده انتظامی فراهان همچنین از برنامه‌ریزی برای کنترل و کاهش بار ترافیکی شهر خبر داد و گفت: تمهیدات خوبی از لحاظ نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی مورد نیاز و گشودن و بستن برخی مسیرها  انجام شده است.

طرح تشدید برخورد پلیس با رانندگان متخلف در ایام تعطیلات نوروز در دستور کار قرار دارد

وی با اشاره به طرح تشدید برخورد پلیس تصریح کرد: طرح تشدید برخورد پلیس با رانندگان متخلف در ایام تعطیلات نوروز با هدف افزایش ایمنی ترافیکی و آسودگی خاطر رانندگان قانون‌مدار، با جدیت در دستور کار قرار دارد.

عیسی آبادی بیان کرد: شهروندان و مهمانان نوروزی در صورت مشاهده هر نوع اعمالی که خلاف شئون اجتماعی و جزو موارد مشکوک است، با سامانه تلفنی ۱۱۰ پلیس تماس گرفته و گزارش دهند.

فرمانده انتظامی فراهان به توقیف و برخورد جدی با موتورسیکلت‌ها در ایام نوروز اشاره و اضافه کرد: نیروی انتظامی با موتورسیکلت‌های مزاحم به صورت جدی برخورد خواهد کرد.

اسباب کشی در ایام نوروز بدون مجوز کلانتری محل ممنوع است

وی با اشاره به ممنوعیت اسباب کشی در ایام نوروز گفت: برای پیشگیری از سرقت در ایام نوروز و با توجه به مسافرت‌های خارج از شهر و استان بسیاری از شهروندان، اسباب‌کشی درون شهری در این ایام ممنوع است. در صورت مشاهده اسباب‌کشی در ایام نوروز، عوامل انتظامی حتما اقدام به بررسی خودروی حامل اسباب کرده و برخوردهای لازم را انجام می‌دهند.

فرمانده انتظامی شهرستان فراهان افزود: افرادی که قصد اسباب‌کشی در این ایام را دارند باید با مراجعه به کلانتری محل درخواست خود را تحویل دهند که پس از تحقیق و بررسی این درخواست در صورت نبود مانع، مجوز لازم به متقاضی برای اسباب کشی در ایام نوروز داده می‌شود.

وی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی شهرستان در سال ۹۶ بیان کرد: با تلاش همکاران کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۸۴ درصد، اقلام ضد فرهنگی ۱۲ درصد، مشروبات الکلی ۸۰۰ درصد، دستگیری معتادان ۴۷ درصد، توقیف خودرو و موتور سیکلت ۹ درصد، دستگیری سارقان ۲۰ درصد و تماس‌های تلفنی با ۱۱۰، ۱۵ درصد افزایش داشته است.

عیسی آبادی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶ سرقت‌های مهم و خشن در سطح شهرستان فراهان نسبت به سال قبل کاهش و در این مدت نیز دستگیری سارقان ۲۰ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/ک

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir