داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

پرواز تهران اراک، فرصت مناسب برای اقتصاد استان/ صادرات گل و گیاه استان از فرودگاه اراک

نمایش خبر : 113 | تاریخ انتشار : 13 آذر 1397

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛  سید علی آقازاده استاندار مرکزی روز دوشنبه در مراسم افتتاح پرواز اراک-تهران ضمن تشکر از همه افراد فعال در این زمینه و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، گفت: با تلاش مسئولین مذاکراتی که در طول هفت الی هشت ماه گذشته داشتیم نتیجه داد و اولین پرواز رسمی تهران به اراک و بالعکس انجام شد.

آقازاده با اشاره به اینکه این پرواز توسط هواپیماهای ATR انجام می‌گیرد،عنوان کرد: استان مرکزی نیز از این هواپیماهای جدید بهره‌مند شد و امیدواریم این بار این پرواز، پروازی دائمی و برقرار باشد.

وی برقراری این پرواز را با حمایت همه مردم و دستگاه‌های دولتی و به‌خصوص بخش خصوصی و کارخانه‌ها تولیدی استان دانست و افزود: در طول هفته مأموریت‌های زیادی را واحدهای تولیدی و صنعتی استان به تهران و بالعکس دارند که این پرواز فرصت مناسبی برای این واحدها است.

استاندار مرکزی بابیان اینکه این پرواز فعلاً هفته‌ای یک روز با چهار پرواز، صبح و بعدازظهر انجام می‌شود تصریح کرد: اگر استقبال خوبی از طرف مردم و واحدهای تولیدی و صنعتی انجام گیرد حتماً این پرواز تعدادش در طول هفته اضافه‌تر خواهد شد.

افتتاح شبکه آموزش خلبانی در فرودگاه اراک

وی در ادامه به برنامه‌های آتی فرودگاه اراک پرداخت و تشریح کرد: هم‌زمان با افتتاح پرواز رسمی تهران اراک، یک شبکه آموزشی هوایی را هم در فرودگاه اراک بهره‌برداری و افتتاح کردیم.

آقازاده با اشاره به وجود حدود ۱۰ فروند هواپیمای سبک در این مرکز اظهار کرد: این مدرسه آموزشی نه‌فقط برای استان مرکزی بلکه برای کل کشور است و آمادگی آموزش نیروهای مستعد خلبانی را دارد.

وی ضمن ابراز امیدواری از استقرار یکی از ایر لاین های جدید کشور در فرودگاه اراک تصریح کرد: استان مرکزی علاوه بر اینکه ارتباط‌های خیلی خوبی را با تهران و سایر شهرهای کشور دارد، به لحاظ تولیدات صنعتی و کشاورزی مثل گل و گیاه می‌تواند برای خارج از ایران هم محصولات تولیدی خودش را صادر کند و همچنین می‌توان با توجه به این پرواز، گل و گیاه تولیدی در استان را به‌طور مستقیم از استان مرکزی و از فرودگاه اراک به شهرها و کشورهای مختلف دنیا صادر کنیم که این در دستور کار است.

آقازاده برنامه اعزام مسافرین و زائرین به عتبات عالیات و کشور عراق را از دیگر برنامه‌های فرودگاه اراک برشمرد و افزود: امید است با همکاری سازمان حج و زیارت و سازمان هواپیمایی کشوری بتوانیم پروازهای حج تمتع سال آینده را با برنامه‌ریزی‌هایی که در حال انجام هست، برقرار کنیم.

وی بابیان اینکه پروازهای عتبات برای استان مرکزی بسیار مهم است خاطرنشان کرد: این تعهد را به شرکت‌های هواپیمایی و ایرلاین ها دادیم که پروازهایی را که قرار می‌دهند به‌صورت صد در صد اشغال باشد که این‌ها همه برنامه‌های خوبی است که می‌تواند فرودگاه اراک، در توسعه اقتصادی و صنعتی استان نقش بیشتر و بهتری داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
salamup.ir