داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

برق باختر رتبه اول خطوط تبادلی انرژی کشور را دارد

نمایش خبر : 116 | تاریخ انتشار : 14 آذر 1397

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ شبیهی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر روز سه‌شنبه در نشست خبری با اشاره به اهمیت شرکت برق منطقه‌ای باختر گفت: این شرکت در جهت تأمین برق استان‌های همدان، لرستان و مرکزی فعالیت می‌کند و شبکه فرا منطقه‌ای را پوشش می‌دهد.

وی افزود: از کارون و دز و گتوند تا زنجان و اصفهان و  تهران در حوزه پوشش شرکت برق منطقه‌ای باختر است. با بیش از ۲۴ میلیارد کیلووات ساعت تبادل انرژی در کشور ازنظر تعداد خطوط تبادلی رتبه اول را در کشور دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر با اشاره به رتبه چهارم ازنظر تأسیسات در بین شرکت‌های برق منطقه‌ای تصریح کرد: با سه شرکت توزیع در حدود ۲۸۰۰ مگاوات تولید برق در کشور داریم.

وی گفت: در پنج‌ساله گذشته تعداد پست‌ها ۱۵ درصد، طول خطوط ۹ درصد رشد داشته است.

شبیهی ضمن اشاره به ویژگی‌های منحصربه‌فرد استان مرکزی اظهار کرد: استان مرکزی به‌عنوان یک‌قطب صنعت در کشور بیش از ۸۰ درصد برق تولیدی در بخش مولد کشاورزی و صنعت استفاده می‌شود. زیرساخت بزرگ و پایداری در کشور محسوب می‌شود و کارخانه‌ها مادر تخصصی و بستر بسیار عالی برای تولید انرژی‌های تجدید پذیر است.

وی تصریح کرد: خط گتوند با ۳۲۳ کیلومتر بزرگ‌ترین خط انتقال کشور است که از مهم‌ترین پروژه‌های انجام‌شده توسط شرکت برق منطقه‌ای باختر انجام‌شده است. همچنین پست مهر و لجور و پنج پست دیگر که ظرفیت بالایی را به خود اختصاص داده است. به این لحاظ سال گذشته جشنواره‌ای از افتتاح پست‌ها را در شرکت برق منطقه‌ای باختر داشتیم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای باختر ضمن تشکر از همکاری صنایع در تابستان امسال گفت: از طریق مشارکت صنایع در ساعات پیک توانستیم بیش از ۱۸۵ مگاوات ساعت برق در کشور صرفه‌جویی کنیم که این معادل این است که یک نیروگاه ۱۴۲ مگاواتی وارد شبکه برق کشور شود.

وی به عبارت واضح‌تر گفت: هر کیلووات معادل ۱۰۰۰ دلار است و این صرفه‌جویی معادل ۱۴۲ میلیون دلار است. علاوه بر این تأثیرات زیست‌محیطی بسیاری را در پی دارد که معادل کاشت ۲۰۰ درخت به محیط‌زیست کمک می‌کند.

شبیهی شرکت برق منطقه‌ای باختر را دومین شرکت ازنظر شاخص‌های فنی شبکه در سطح کشور عنوان کرد و گفت: این حاکی از عملکردهای صحیحی است که این شرکت در حوزه‌های تخصصی شبکه برق کشور دارد.

وی مطالبات بهای برق از کارخانه‌ها و شرکت‌های استان  را یکی از چالش‌های مهم  شرکت برق منطقه‌ای باختر قلمداد کرد و گفت: باوجوداینکه نرخ برق در کشور ما نرخ واقعی نیست و حتی کمتر از نیمی از هزینه‌ای است که برای تولید آن صرف می‌شود ولی بعضی کارخانه‌ها و شرکت‌ها از پرداخت آن خودداری می‌کنند و این موضوع برای شرکت برق مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
salamup.ir