داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

رشد ۱۴۳ برابری سرانه مکان‌های ورزشی استان مرکزی در چهل سال گذشته/کسب ۱۴۳۶ مقام آسیایی و جهانی توسط ورزشکاران استان

نمایش خبر : 75 | تاریخ انتشار : 18 دی 1397

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ نگاهی به موفقیت‌ها و  تلاش‌های صورت گرفته در سال‌های پس از انقلاب، نشان از روند صعودی ورزش استان مرکزی در عرصه‌های مختلف دارد.

همچنین بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران هم‌بارها در سخنان خود توجه به فعالیت‌های ورزشی را گوشزد کرده و جمله معروف "من خودم ورزشکار نیستم اما ورزشکارها را دوست دارم" بیانگر اهمیت ورزش برای ایشان است.

مقام معظم رهبری هم جمله معروف "امر به ورزش، امربه‌معروف است" را برای این مقوله مهم اجتماعی به‌کاربرده که میزبان اهمیت ورزش برای مردم کشور را بیان می‌کند.

امروز و در آستانه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی در تمامی حوزه‌ها پیشرفت قابل‌توجهی نسبت به قبل از انقلاب داشته‌ایم و آمارها نشان از رشد شاخص‌ها دارد.

قطعاً ورزش استان در این سال‌ها با دستاوردها و چالش‌های بسیاری در دو بخش همگانی و قهرمانی روبرو بوده است اما در سایه مشکلاتی ازجمله جنگ تحمیلی و تحریم‌های غیرمنطقی بین‌المللی امروز در برخی از رشته‌ها ازجمله سپک تاکرا، هاکی، کبدی و ... ورزشکاران استان مرکزی حرف اول را در دنیازده و در برخی از رشته‌ها در حال پیشرفت‌های چشمگیر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی:

رشد ۱۴۳ برابری سرانه مکان‌های ورزشی در استان

عابد حقدادی مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی با اشاره به اینکه در حوزه ورزش پیشرفت‌های قابل‌توجهی در طول چهل سال گذشته در استان مرکزی شاهد بودیم گفت: توسعه مکان‌های مناسب ورزشی و دسترسی به آن‌ها از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در استان است.

حقدادی با اشاره به اینکه سرانه مکان‌های ورزشی در استان برای هر نفر در سال ۱۳۵۷ در حدود ۰.۶ سانتی‌متر بوده است بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته این رقم به ۸۶ سانتی‌متر در سال ۱۳۹۷رسیده است که نشان‌دهنده رشد ۱۴۳ برابری این مقدار نسبت به قبل از انقلاب است.

وی اضافه کرد: تا سال ۱۳۵۷ تنها سه باشگاه ورزشی در سطح استان مرکزی فعال بود درحالی‌که امروز بیش از ۴۰۰ باشگاه ورزشی در ۴۷ رشته ورزشی در استان فعالیت می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین توجه به بحث حرفه‌ای و قهرمانی در طول ۴۰ سال گذشته باعث شده تا ۱۴۳۶ مقام آسیایی و جهانی در میدان‌ها مختلف ورزشی نصیب ورزشکاران استان شود.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir