داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

استشمام بوی نامطبوع در فراهان/تلاش‌ها برای شناسایی منشأ بوی نامطبوع ادامه دارد

نمایش خبر : 3086 | تاریخ انتشار : 23 دی 1397

به گزارش فراهان خبر؛ شامگاه دیروز استشمام بوی نامطبوع در روستاهای بورقان، عزیزآباد، مجد آباد و شهر فرمهین خبرساز شد.

شهروندان فراهانی طی تماس‌های مکرر با اداره گاز شهرستان از انتشار بوی گاز در شهر اطلاع دادند و حتی از سوی شهروندان نفوذ بوی گاز در خانه‌ها اعلام‌شده بود.

تیم حوادث اداره گاز شهرستان بلافاصله ایستگاه‌های گاز و خطوط گاز را بررسی کردند و اعلام شد که هیچ‌گونه نشت گاز یا ترکیدگی خطوط گاز مشاهده نشده است.

باخبر استشمام بوی نامطبوع برخی از شهروندان فراهانی منشأ این بو را از برخی واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی فرمهین دانسته و شکایت شفاهی از این واحدها به محیط‌زیست شهرستان گزارش شد.

شدت این بو به حدی بود که برخی از شهروندان از سردرد و سوزش گلو چشم گلایه داشتند، شدت این بو نیمه‌های شب کاهش یافت اما هنوز در برخی از نقاط شهرستان این بو هنوز استشمام می‌شود.

فیروزی رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان فراهان گفت: از صبح امروز به همراه روسای ادارات نظارت و پایش و امور آزمایشگاه‌های اداره کل محیط‌زیست استان مرکزی جهت بررسی موضوع در منطقه حاضر شدیم.

وی بابیان اینکه از کلیه صنایع مستقر در شهرک صنعتی فرمهین به‌خصوص واحدهایی که پتانسیل آلایندگی دارند بازدید شد، افزود: هیچ‌کدام از واحدهای شهرک صنعتی فراهان در پایش انجام‌شده دارای آلایندگی نبوده و منشأ بوی منتشره نیستند.

فیروزی گفت: از شرکت اسید میهن هم تست گیری انجام شد که برگ خریدهای آلاینده آن واحد پایین‌تر از حد استانداردهای زیست‌محیطی بود.

رئیس محیط‌زیست فراهان اظهار کرد: به نظر می‌رسد منشأ بوی نامطبوع، ناشی از تخلیه پسماند، پساب و ... توسط افراد متخلف بوده که در جهت حرکت باد به سمت مناطق یادشده انتشاریافته است.

فیروزی ادامه داد: هنوز منشأ بو مشخص نیست و تیم‌ محیط‌زیست در تلاش هستند تا منشأ آن را پیدا کنند.

وی از شهروندان درخواست کرد که اگر مورد مشکوکی در سطح شهرستان مشاهده گردید آن را به محیط‌زیست اطلاع دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی