داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

استقلال سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی مهمترین دستاورد چهل‌ساله انقلاب است

نمایش خبر : 3152 | تاریخ انتشار : 5 بهمن 1397

به گزارش به نقل از فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام فیض کرمیان، امام‌جمعه فرمهین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه فرمهین گفت: در برگزاری برنامه‌های دهه فجر در مدارس و مساجد باید دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نوجوانان و جوانان بازگو شود.

وی افزود: نسل چهارم انقلاب اسلامی، باید شرایط سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی قبل و بعد از انقلاب اسلامی را درک کند، رسانه‌های غربی با سیاه نمایی به دنبال کم‌رنگ جلوه دادن دستاوردهای انقلاب هستند.

فیض کرمیان ادامه داد: نسل چهارم انقلاب باید بدان آرمان‌های انقلاب اسلامی چه بوده است و در دستیابی به این آرمان‌ها  چه خون‌دل‌هایی خورده شده است.

امام‌جمعه فرمهین بیان کرد: دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب در حوزه‌های مختلف بازگو شود، امروز آزادی، عزت، سربلندی، ایستادگی در مقابل دنیای کفر و استقلال را داریم، اما امروز ما بر روی پای خود ایستاده‌ایم و باوجود شرایط تحریم و جنگ تحمیلی، دستاوردها و پیشرفت‌های مختلفی را داریم.

وی گفت: ما نیازمند اجرای کنسرت در شهرستان نیستیم، شادی و نشاط در جامعه با اجرای کنسرت فراهم نمی‌شود، ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، کاهش تلفات جاده‌ای، خدمت صادقانه و کار جهادی برای رفع مشکلات شورونشاط را در جامعه مهیا می‌کند.

فیض کرمیان افزود: ارائه خدمت شایسته بهترین وظیفه‌ای است که همگان از مسئولان نظام انتظار دارند، مردم باید خدمت مسئولان را لمس کند و باکار جهادی مسئولان دلگرم می‌شوند.

وی با انتقاد از تودیع و انتصابات مکرر در شهرستان گفت: اگر مسئولی در انجام‌ وظیفه محوله کوتاه کند یا دچار روزمرگی شده و امورات ارباب‌رجوع را پیگیر نمی‌شود، باید برکنار شود.

فیض کرمیان افزود: انتخاب مسئولان باید بر اساس مصلحت، کاردانی، آینده‌نگری باشد، در سه سال گذشته ۵۱ بار در شهرستان مراسم تودیع و معارفه برای مسئولان شهرستانی برگزارشده است.

امام‌جمعه فرمهین اظهار کرد: این انتصابات در شهرستان باید با اولویت بومی باشد، شهرستان مهد بزرگانی همچون امیرکبیر است و افراد شایسته برای خدمت به مردم را دارد.

وی بابیان اینکه شهرستان فراهان به محل کارآموزی برای مسئولان تبدیل‌شده است، اظهار کرد: جابجایی افراطی مسئولان شهرستانی انگیزه خدمت‌رسانی را از مسئول می‌گیرد، تا مسئولی با حیطه کاری خود آشنا می‌شود، تودیع و جابه‌جا می‌شود.

فیض کرمیان افزود: علاوه بر بومی بودن باید سابقه اجرایی و مدیریتی افراد هم در نظر گرفته شود و این جابجایی‌ها به صلاح شهرستان باشد.

امام‌جمعه فرمهین گفت: نماینده شهرستان هم نباید در جابجایی مسئولان و مسائل خرد شهرستان دخالت کند، نماینده باید پیگیر مسائل کلان کشوری باشد.

وی گفت: ما منکر اقدامات مثبت و ارزشمند نماینده نیستیم اما نماینده هم نباید با اقدامات نسنجیده این اقدامات خوب خود را زیر سوال ببرد.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
ارتباط مردمی