داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

امسال باشکوه‌ در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت خواهیم کرد

نمایش خبر : 166 | تاریخ انتشار : 12 بهمن 1397

به گزارش فراهان خبر، حجت‌الاسلام فیض کرمیان، امام‌جمعه فرمهین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه فرمهین ضمن گرامیداشت دهه فجر و سالروز ورود امام(ره) به میهن اسلامی گفت: امام(ره) با ورود به میهن اسلامی به بهشت‌زهرا رفت تا به شهدای انقلاب و خانواده معظم آن‌ها ادای احترام کند.

وی افزود: از لحظه ورود امام(ره) افراد بسیاری در کنار ایشان بودند، افرادی که تقوا داشتند همچون شهید مطهری، صدوقی، مفتح در مسیر انقلاب شهید شدند تا آخر در راه انقلابی ماندند اما برخی از این افراد هم که تقوا را از یاد بردند در فتنه ۸۸ نقش‌آفرینی کردند و از مسیر انقلاب خارج شدند.

فیض کرمیان با اشاره به واکنش‌های افراد در فضای مجازی نسبت به خطبه‌های هفته گذشته اظهار کرد: در خطبه‌های هفته گذشته در باب تودیع و معارفه مسئولان شهرستانی مواردی را متذکر شدم که بازتاب‌های مختلفی در شهرستان داشت.

امام‌جمعه فرمهین بیان کرد: برخی از افراد بابت این عرایض بنده را مورد لطف قراردادند و برخی هم این انتقادها را برنتافتند و شیطنت کردند.

وی افزود: من در خطبه‌ها بیان کردم؛ «در انتصاب مسئولان اولویت با افراد لایق بومی است نه‌فقط افراد فراهانی!» و در ضمن خطبه‌های نماز جمعه منافاتی با حفظ وحدت و انسجام در شهرستان ندارد.

فیض کرمیان ادامه داد: انتصابات مسئولان نباید با سیاسی بازی و یارگیری سیاسی همراه باشد بلکه شایستگی‌ها و بومی بودن افراد در اولویت باشد.

امام‌جمعه فرمهین با اشاره به انتخاب زنان در مسئولیت‌های شهرستانی افزود: ما مخالف حضور و فعالیت زنان در جامعه نیستیم، در انتصاب مسئول زن باید در سمتی که سنخیت با شأن و روحیات زنان دارد، به‌کارگیری شوند، ما نگران این هستیم که مبادا مسائل رعایت نشود.

وی افزود: نماز جمعه؛ تریبون انتقاد است، حضرت علی(ع) هم در هیچ جای نهج‌البلاغه از مسئولی تقدیر و تشکر نکرد، مسئولیت عرصه خدمت است و جای تقدیر و تشکر نیست.

فیض کرمیان بیان کرد: در مراسمات مختلف بنرهای با موضوع تقدیر و تشکر از فلان مسئول به چشم می‌خورد که به‌جز مراسم تودیع و معارفه این بنرها به‌جا نیست.

امام‌جمعه فرمهین گفت: اگر بنا بر تقدیر و تشکر باشد باید از ملت و شهدا تقدیر شود که صاحبان اصلی این نظام هستند، البته در همین تریبون نماز جمعه از خدمات ارزنده مسئولان هم به زمان خود تقدیر شده است.

وی افزود: افرادی که این انتقادات را برنمی‌تابند، عادت به تقدیر و تشکر دارند و چنین خصلتی سبب می‌شود که در کار خود جا بزنند.

فیض کرمیان با اشاره به برخی از مشکلات شهرستان ادامه داد: تعدیل کارگران واحد صنعتی در فراهان، تعطیلی ۸۰ درصدی واحد دامداری تلخاب، آمار بالای تصادفات جاده‌ای شهرستان و ... تأسف‌بار و دردآور است.

امام‌جمعه فرمهین گفت: هر یک از ما مسئولان برای این مشکلات چه کرده‌ایم؟ مردم فراهان لایق بهترین‌ها هستند و باید افرادی شایسته و خدمتگزار در این شهرستان مسئولیت داشته باشند.

وی افزود: مردم فراهان همواره پای نظام و انقلاب هستند و امسال باشکوه‌تر از سال گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت خواهند کرد تا یک‌بار دیگر نشان دهند درراه ولایت‌فقیه و شهیدان ثابت‌قدم هستند.

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir