داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

روزانه ۱۵ تن مرغ در استان مرکزی توزیع می‌شود

نمایش خبر : 78 | تاریخ انتشار : 17 بهمن 1397

به گزارش فراهان خبر؛ محمود نعمتی مدیرکل امور اقتصادی استانداری مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص توزیع مواد پروتئینی در استان گفت: روزانه ۱۴-۱۵ تن مرغ گرم باقیمت ۱۰۲۰۰ تومان در بازار توزیع می‌شود.

وی افزود: این روند توزیع که گاهی به ۲۰ تن هم می‌رسد همچنان ادامه دارد.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری درباره توزیع گوشت گرم در بازار، تصریح کرد: در توزیع گوشت گرم محدودیت‌هایی وجود دارد، چراکه ابتدای امر نیاز تهران را تأمین می‌کنند و درصورتی‌که مقدار واردات مازاد مصرف تهران باشد در استان‌های دیگر توزیع می‌شود.

وی افزود: به دلیل اینکه به‌تازگی واردات گوشت گرم صورت نگرفته، در استان گوشت گرم توزیع نمی‌شود.

نعمتی اظهار کرد: مسئولین قول دادند که از محل واردات دام جدید که به کشور وارد می‌کند بخشی از گوشت گرم را به استان مرکزی اختصاص دهند.

وی درباره تداوم توزیع گوشت منجمد افزود: در توزیع گوشت منجمد مشکلی نداریم و این روال مانند گذشته ادامه دارد.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری از رسیدن دو محموله جدید گوشت منجمد خبر داد و گفت: دو محموله ۲۵ تن گوشت منجمد گاوی و گوسفندی در راه است که به‌زودی در استان توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این واردات تنها بخشی از نیاز استان را تأمین می‌کند افزودد: توزیع گوشت دولتی می‌تواند به تنظیم بازار کمک کند اما نمی‌تواند صد در صد در پایین آوردن قیمت گوشت قرمز مؤثر باشد.

نعمتی همین‌طور درباره تأثیر توزیع گوشت مرغ دولتی بیان کرد: در حالی که مصرف روزانه استان در حدود ۷۰-۸۰ تن است و نهایتاً ۲۰ تن باقیمت پایین‌تر توزیع می‌شود، درنتیجه تنها ۳۰ درصد از مصرف گوشت مرغ در استان توسط طرح تنظیم بازار تأمین می‌شود.

وی افزود: گوشت گرم نیز در حال حاضر کلاً از بازار تأمین می‌شود و گوشت قرمز منجمد نیز تنها ۳۰-۴۰ درصد از کل نیاز استان را تأمین می‌کند.

مدیرکل امور اقتصادی استانداری خاطرنشان کرد: توزیع گوشت وارداتی و با نرخ دولتی در استان، در پایین آوردن قیمت تأثیر دارد اما نمی‌تواند قیمت‌ها را کاملاً کنترل کند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir