داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

اعزام ۱۹ هزار زائر اولی از استان مرکزی به حرم مطهر رضوی/بهره‌برداری از ۷ طرح اشتغال‌زایی آستان قدس رضوي در استان مركزي

نمایش خبر : 292 | تاریخ انتشار : 29 بهمن 1397

محمدحسن آصفری، مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: اقدامات گسترده‌ای در راستای حکم ۷ ماده‌ای از سوی رهبر معظم انقلاب به تولیت آستان قدس رضوی صورت گرفته است.

وی افزود: در این حکم تأکید شده است که همگان از خدمات آستان قدس رضوی بهره‌مند شوند.

آصفری اظهار کرد: دفتر آستان قدس رضوی در شهرستان فراهان زیر نظر امام‌جمعه فرمهین فعال است و خدمات فرهنگی و محرومیت‌زدایی و اعزام زائر اولی‌ها به مشهد مقدس ازجمله اقدامات صورت گرفته در شهرستان فراهان است.

مسئول آستان قدس رضوی استان مرکزی ادامه داد: در اعزام زائر اولی‌ها به مشهد مقدس، افرادی که توانایی مالی برای مشرف شدن به زیارت امام رضا(ع) را ندارند توسط دفتر آستان قدس رضوی به بارگاه امام رئوف اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۱۹ هزار نفر از استان مرکزی زائر اولی یا زائر محروم در سه روز مهمان امام رضا(ع) شده‌اند گفت: هزینه حمل‌ونقل و بیمه این زائران توسط خیرین پرداخت‌شده است و از شهرستان فراهان ۲۵۰ زائر در قالب ۶ کاروان به مشهد اعزام‌شده‌اند.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی گفت: ۱۷۰ توزیع سبد کالا در ماه رمضان و ۱۲۰ سبد آموزشی در بازگشایی مدارس توسط آستان قدس رضوی تهیه و بین نیازمندان توزیع‌شده است.

وی افزود: ۵۰ رأس گوسفند توسط خیرین منطقه به بارگاه امام رضا(ع) هدیه شده است که گوشت آن در بین محرومین منطقه فراهان توزیع‌شده است.

آصفری ادامه داد: یکی از اقدامات آستان قدس رضوی ارائه وام‌های ازدواج باهدف ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه است تا بخشی از نیازهای جوانان در مسئله ازدواج تأمین شود، این وام‌ها با معرفی ائمه جمعه در شهرستان‌ها در اختیار جوانان قرار داده می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی افزود: در راستای حمایت از بیماران خاص ۳۹۰۰ کارت هدیه برای جبران بخشی از هزینه‌های درمان بین بیماران خاص توزیع‌شده است.

آصفري با اشاره به وام‌های اشتغال‌زایی بیان کرد: برای رونق اقتصاد و اشتغال‌زایی جوانان وام‌های اشتغال‌زایی از سوی آستان قدس رضوی به طرح‌های اشتغال‌زایی ارائه می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی وام‌های اشتغال را در راستاي كارآفريني دانست و گفت: برای دریافت این وام‌ها طرح‌های اشتغال‌زایی پس از تائید طرح و فراهم کردن ۲۰ درصد آورده اولیه توسط متقاضیان ارائه می‌شود و تاکنون ۷ طرح اشتغال‌زایی با همکاری آستان قدس رضوی در استان مرکزی به بهره‌برداری رسیده و برای ۷۵ نفر اشتغال‌زایی شده است.

وي با اشاره به نحوه جذب خادمین افتخاری گفت: هر فردی با هر تخصص و توانمندی پس از احراز شایستگی‌ها می‌تواند خادم علی بن موسی‌الرضا(ع) شود و در عرصه‌های خدمت برای مردم گام بردارد.

آصفري افزود: افراد با ثبت‌نام در دفاتر آستان قدس رضوی در شهرستان‌ها، لباس خادمی امام رضا(ع) را بر تن می‌کنند و در شهرستان خود خدمتگزار امام رضا(ع) می‌شود و زمانی هم که به بارگاه امام رضا(ع) مشرف شوند در حرم امام رئوف(ع) دریکی از صحن‌ها حرم خادم امام هشتم می‌شوند.

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
salamup.ir