داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

پیش‌بینی جمع‌آوری ۶۵۰ میلیون تومان زکات در فراهان

نمایش خبر : 214 | تاریخ انتشار : 30 بهمن 1397

غلامرضا حافظي كمال، مدير كميته امداد فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره جمع‌آوری زكات در شهرستان فراهان گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام‌گرفته تا پایان امسال ۶۵۰ میلیون تومان زکات در شهرستان فراهان جمع‌آوری خواهد شد كه با فعاليت اثربخش در حوزه جمع‌آوری اين فريضه ملي طي ۹ ماه امسال ۴۶۵ ميليون تومان محقق شده است.

وي افزود: ۶۰ درصد مبالغ جمع‌آوری‌شده در هر منطقه برای نیازمندان و محرومان همان منطقه هزینه شده و ۴۰ درصد هم در پروژه‌های عام‌المنفعه هزينه می‌شود.

حافظي كمال اظهار كرد:  از سال ۹۲ جمع‌آوری زكات در فراهان رو به رشد بوده است، در سال گذشته ۵۹۰ ميليون تومان زكات جمع‌آوری‌شده در قالب زكات محرومين و پروژه‌های عمراني هزينه شده است.

مدير كميته امداد فراهان بيان كرد: در سال ۹۶ جمع‌آوری زكات در شهرستان فراهان نسبت به مشابه سال قبل ۳۵ درصد به سال گذشته رشد داشته است.

وي تصريح كرد: با جمع‌آوری ميزان زكات هدف‌گذاری شده در فراهان تا پايان امسال رشد ۱۰ درصدي نسبت به سال ۹۶ خواهيم داشت و كميته امداد فراهان رشد ۷۸ درصدي عملكرد در جمع‌آوری زكات نسبت به گذشته دارد.

حافظي كمال گفت: رویکرد کمیته امداد در حوزه جمع‌آوری زکات زمینه‌سازی برای اثربخشی این منبع عظیم دینی در حوزه معیشتی و توانمندسازی مددجویان تحت حمایت است.

مدير كميته امداد فراهان ابراز امیدواری کرد، با گفتمان سازی در حوزه ترویج، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات سهم نیازمندان از این ظرفیت دینی بیشتر شود.

انتهاي پيام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
ارتباط مردمی
salamup.ir