داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

بزرگنمایی و سیاه نمایی مشکلات کار دشمن است

نمایش خبر : 541 | تاریخ انتشار : 10 اسفند 1397
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه فرمهین با اشاره به دیدار بشار اسد و رهبر معظم انقلاب گفت: دشمن به دنبال متلاشی کردن جبهه مقاومت در منطقه و تصاحب کشورهای منطقه بود تا بتواند از این طریق به انقلاب اسلامی ضربه بزند.
وی افزود: دشمن دلارهای فراوانی در منطقه هزینه کرد تا ابتدا در سوریه و عراق و سپس را تصاحب کند برخی در همان ابتدا تصور می کردند که کار سوریه تمام است اما رهبر معظم انقلاب فرمودند؛« سوریه می ماند و شکست از آن اسرائیل است».
فیض کرمیان اظهار کرد: سفر رئیس جمهور سوریه به ایران هم برای تشکر از ملت ایران در حمایت از سوریه بود، این جشن مقاومت این بشارت را به ملت های مسلمان داد که مقاومت رمز پیروزی است و ملتی که در برابر ظلم ایستادگی و مقاومت کند، پیروز میدان است.
امام جمعه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب؛ سوریه را قهرمان جهان عرب دانست، ادامه داد: ملت ایران همواره در مقابل ظلم ایستادگی کرده است و مقاومت تا نابودی جهان کفر ادامه دارد.
وی با اشاره به جنگ روانی و اقتصادی دشمن اظهار کرد: امروزه دشمن همه توان خود را برای القای ناامیدی و کوچک کردن سفره مردم به کار گرفته است.
وی افزود: هدف دشمن در جنگ روانی و اقتصادی تضعیف روحیه نشاط و امید در بین مردم است تا بین مردم و نظام فاصله بیندازد و به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند.
فیض کرمیان اظهار کرد: بزرگ نمایی و سیاه نمایی مشکلات کار دشمن است، آمریکا به‌دنبال مأیوس کردن و دلسرد کردن مردم ما است و مسائل اقتصادی را آخر خط نشان دهد تا به مردم القا کند که جمهوری اسلامی افق روشنی را پیش رو ندارد.
امام جمعه فرمهین افزود: ما منکر مشکلات اقتصادی در کشور نیستیم اما این مشکلات قابل درمان است و آنگونه که دشمن در فضای مجازی به آن دامن می زند، نیست.وی بیان کرد: به فرموده رهبری؛« مشکلات قابل حل و نیازمند اقدام جهادی و تدبیر است».
وی با بیان اینکه باد مراقب دسیسه های دشمن باشیم، تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که در جامعه القا کند نظام دچار فساد شده و بنده اعلام می کنم فساد سیستمی نداریم، اغلب مسئولان ما صالح و پاک دست هستند، اگر فسادی هم می بینیم به دلیل ضعف ایمان و یا اشتباه فرد است.
فیض کرمیان با اشاره به روز احسان و نیکوکاری گفت: در آستانه سال نو و در این شرایط اقتصادی اشادی های خود را با نیازمندان تقسیم کنیم، افرادی که تمکن مالی دارند کمک های خود را برای توزیع بین نیازمندان در اختیار کمیته امداد قرار دهند.
امام جمعه فرمهین اظهار کرد: همچنین در سال جدید با توجه به افزایش قیمت اجناس، همه افراد توانی خریداری آجیل را ندارند، افرادی که تمکن مالی دارند برای اینکه قوت قلب برای کسانی که قدرت مالی کمتری دارند، آجیل عید نخرند، خرید آجیل عید هیچ پشتوانه روایی، اسلامی و ملی ندارد.
وی گفت: با حمایت خیرین سبدهای کالا برای نیازمند تهیه شده است و در نظر داریم در روز اول فروردین همزمان با ولادت حضرت علی(ع) برای سلامتی امام زمان(عج) قربانی داشته باشم و گوشت این قربان ها را بین نیازمندان با حفظ کرامت آن ها توزیع کنیم، دامداران و خیرین که توانایی متالی دارند در این امر خیر مشارکت کنند.
فیض کرمیان  یا اشاره به شهریت تلخاب بیان کرد: برای شهرست تلخاب پیگیری ها از سوی مسئولان صورت گرفته است و مقدمات فراهم شده است، مسئولان تلاش خود را به کار بگیرند تا قبل از سال 98 رسما مراسم شهریت تلخاب انجام شود و شهرداری این شهر هم افتتاح شود.
امام جمعه فرمهین گفت: همچنین با توجه ظرفیت و پتانسیل شهر تلخاب در تولید فرآورده های دامی با همت مردم تلخاب و مسئولان امیدواریم که مجتمع دامداری این شهر احیا شود تا قدم هایی بزرگی در راستای رونق اقتصادی اسن شهر برداشته شود.
وی با اشاره به فضیلت ماه رجب گفت: در آستانه سال نو همراه به خانه تکانی منازل، ماه رجب فرصتی برای خانه تکانی دل ها است، این ماه را غنمیت شماریم.
انتهای پیام/دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی