داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

حضور ۹۵۰ جهادگر استان مرکزی در مناطق سیل‌زده/سپاه روح‌الله ۲۴ میلیارد ریال کمک‌های مردمی را به مناطق سیل‌زده ارسال کرد

نمایش خبر : 60 | تاریخ انتشار : 26 فروردین 1398

به گزارش فراهان خبر؛ امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص فعالیت‌های سپاه روح‌الله استان مرکزی و گروه‌های جهادی اعزامی در مناطق سیل‌زده؛ گفت: جهادگران استان مرکزی تاکنون در ۴ استان گلستان، ایلام، لرستان و خوزستان ارائه خدمات کردند که در همین راستا قرارگاه شهید اکبر زاده در استان لرستان و قرارگاه شهید آنجفی در استان خوزستان به‌صورت تخصصی با تمام امکانات در حال ارائه خدمات به مردم این مناطق هستند.

محترمی اظهار کرد: همچنین موکب‌های مردمی استان مرکزی در مناطق سیل‌زده اسکان پیداکرده و در حال ارائه خدمات به مردم در بخش پخت غذا هستند و روزانه بیش از ۲۰ هزار پرس غذا در بین مناطق هدف در حال پخت و توزیع است.

حضور ۹۵۰ جهادگر در قالب ۴۰ گروه جهادی از استان مرکزی در مناطق سیل‌زده

وی ضمن بیان اینکه تابه‌حال ۴۰ گروه جهادی با حضور بیش از ۹۵۰ جهادگر از استان مرکزی به مناطق سیل‌زده کشور اعزام‌شده‌اند عنوان کرد: این جهادگران درحالی‌که حاضر در مناطق شهری و روستایی پل‌دختر در استان لرستان و شهرستان‌های شوش و الهایی در استان خوزستان خدمات‌رسانی می‌کنند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی فعالیت‌های عمرانی، تخلیه گل‌ولای منازل، بازگشایی معابر، ایجاد سیل بند، احداث راه دسترسی، خدمات پزشکی، بهداشتی را ازجمله خدمات ارائه‌شده توسط این گروه‌های جهادی به مردم مناطق سیل‌زده برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر ۵ اکیپ پزشکی همراه با آمبولانس، تجهیزات، پزشک و دارو جهت ارائه خدمات به جامعه ۳۰۰ هزارنفری مناطق هدف امدادرسانی می‌کنند.

وی بیان کرد: در این مناطق نزدیک به ۷۵ ماشین‌آلات مهندسی و باری و تاکتیکی از قبیل لودر، بیل مکانیکی، کمپرسی، تانکر، ماشین آتش‌نشانی، جرثقیل و ... در حال ارائه خدمات هستند.

جمع‌آوری و ارسال ۲۴ میلیارد ریال کمک‌های مردمی از طریق سپاه روح‌الله استان به مناطق سیل‌زده

محترمی؛ ارزش ریالی کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم استان مرکزی به مناطق سیل‌زده که از طریق سپاه روح‌الله استان مرکزی جمع‌آوری و ارسال‌شده است را ۲۴ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: جمع‌آوری و ارسال این کمک‌ها از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد، همچنین کمک‌های مردمی با استفاده از شبکه توزیع مردمی با یک مدیریت دقیق به دست افراد نیازمند سیل‌زده می‌رسد.

وی اظهار کرد: درخواستی که از مردم شریف استان مرکزی داریم این است که با توجه به رو به گرمی رفتن هوا در مناطق سیل‌زده و با توجه به نیازهای مناطق به ارسال موارد غیر نقدی چون کنسرو، شیر خشک، لوازم بهداشتی زنانه، پوشک در سایزهای مختلف، مواد شوینده، پنکه، پشه‌بند، بادبزن، فلاسک، خشکبار، کلمن، آب‌معدنی، حبوبات، اسباب‌بازی، چای، قند، ظروف یکبار مصرف، نایلون رول و زباله، پتو ، آبلیمو، چکمه و... مبادرت کنند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی ضمن تأکید بر اینکه در جهت افزایش روحیه کودکان آسیب‌دیده در مناطق، مردم نوع‌دوست استان نسبت به ارسال اسباب‌بازی اقدام کنند تشریح کرد: با توجه به استقرار نانوایی‌های سیار سپاه در منطقه، از ارسال نان جلوگیری کنند، همچنین حضور تیم‌های پزشکی با تجهیزات و دارو نیاز اساسی منطقه به شمار می‌رود که تیم‌های پزشکی علاقه‌مند می‌توانند با هماهنگی معاونت درمان در منطقه حاضر شوند.

وی عنوان کرد: تا زمانی که مردم مناطق در مشقت و سختی هستند گروه‌های جهادی و جهادگران هم‌قسم شده‌اند که دست در دست مردم خدمت کنند و تا زمانی که مناطق سیل‌زده به آرامش برسند، گروه‌های جهادی در مناطق حضور خواهند یافت.

محترمی ضمن تأکید بر اینکه مردم از حضور انفرادی در مناطق خودداری کنند بیان کرد: افراد علاقه‌مند برای حضور در مناطق به پایگاه‌های بسیج و حوزه‌های مقاومت مراجعه کنند تا اعزام‌ها در قالب گروهی و به‌صورت سازمان‌دهی شده انجام شود.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی خاطرنشان کرد: از همه مسئولین و مدیران استانی که حقیقتاً از هیچ اقدامی در راستای کمک به سیل‌زدگان دریغ نکردند و ظرفیت خودشان را در کنار توان و اراده سپاه پای‌کار آوردند و همچنین از تمامی شرکت‌ها و کارخانه جاتی که در این حماسه عظیم سهم داشتند تشکر می‌کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir