داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

معلمان ما با هرگونه مظهر غرب گرایی مقابله کنند/فضای مجازی تهدیدی جدی برای جوانان است

نمایش خبر : 100 | تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1398
به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه قدر و منزلت معلمان برکسی پوشیده نیست، گفت: معلمان حق بزرگی برگردن جامعه دارند.
وی با اشاره به دیدار رهبری و معلمان افزود: معلمان متدین ما باید سند چشم انداز آموزش و پرورش را در مدارس اجرا و عملی کنند.
فیض کرمیان اظهار کرد: دشمن با سند 2030 به دنبال این است که برای خود سرباز و رعیت تربیت کند، نظام آموزشی باید جوری تنظیم شود که فلسفه، سبک زندگی و مفهوم حیات، بر اساس مبانی غربی به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود.
امام جمعه فرمهین با بیان اینکه ما در تعلیم و تربیت دانش آموزان نباید تابع بیگانگان باشیم، اظهار کرد: ما فرهنگ غنی اسلامی داریم و فرزندان مکتب قرآن هستبم و در تعلیم و تربیت نباید به سوی بیگانگان دست دراز کنیم.
وی گفت: تشویق یه علم اندوزی در سیره و گفتار پیامبر ()ص) وترد شده است اما باید علم و دانش را باید از صاحب علم آموخت و علمی را بیاموزیم که برگرفته از قرآن و اسلام ناب محمدی است.
فیض کرمیان ادامه داد: معلمان ما باید هوشیار باشند که تا موارد سند 2030 عملی نشود و با هرگونه مظهر غرب گرایی مقابله شود.
امام جمعه فرمهین با بیان اینکه امروزه فضای مجازی تهدیدی جدی برای نوجوانان و جوانان است، گفت: امروزه فرزندان ما گرفتار فضای مجازی هستند که متاسفانه دشمن در این فضا به دنبا مشوش کردن افکار جوانان است و با شبهه و انتشار اکاذیب سبب فاصله گرفتن از سبک زندگی اسلامی شده است که نمونه آن کم رنگ شدن حضور جوانان در مساجد و نماز جماعت است.
وی افزود: در روزهای اخیر شاهد بودیم که انتشار موارد غیر اخلاقی و شبهات در فضای مجازی سبب شد تا با یک حرف دروغ و تویئت سلبریتی معلوم الحال، یک جوان چاقو کش روحانی مظلومی را در همدان به رگبار ببندد.
فیض کرمیان اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان، خانواده ها برای اوقات فراغت نوجوانان و جوانان برنامه ریزی کنند تا فرزندان را از آسیب های اجتماعی و فضای مجازی حفظ کنند.
امام جمعه فرمهین خطاب به مسئولان شهرستان خاطر نشان کرد: مسئولان هم باید تلاش کنند تا امکانات و تجهیزات ورزشی را برای جوانان این شهرستان فراهم کنند یکی از مطالبات چندین ساله ی مردم فراهان استخر ورزشی است که سال ها در انتظار راه اندازی آن هستند که امیدواریم هر چه زودتر این استخر راه اندازی شود.
انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir