داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

برپایی مراسم جزء خوانی قرآن در ۷۰۰ نقطه استان مرکزی

نمایش خبر : 151 | تاریخ انتشار : 21 اردیبهشت 1398

به گزارش فراهان خبر؛ حجت‌الاسلام سرلکیان رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در تشریح برنامه‌های قرآنی استان در ماه رمضان گفت: اجرای طرح «قرآن در رمضان» از اهم برنامه‌های قرآنی استان است.

سرلکیان اظهار کرد: برپایی جلسات جزء خوانی تحت عنوان «قرآن در رمضان» با حضور مرتلان بنام در سراسر نقاط شهری و روستایی استان برگزار می‌شود.

وی از برپایی جلسات جزء خوانی در ۷۰۰ نقطه شهری و روستایی استان خبر داد و گفت: در بسیاری از نقاط شهری و روستایی جلسات جزء خوانی به‌صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود، در اراک نیز این مراسم رأس ساعت ۱۸ در مصلی بیت‌المقدس اراک آغاز می‌شود و پس از اتمام قرائت، آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان تفسیری از کلام وحی بیان می‌کند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین از برپایی محافل انس با قرآن در ۱۲ شهرستان استان خبر داد و افزود: به‌طورمعمول در هر شهرستان ۳ محفل با حضور قاریان استانی و کشوری برپا می‌شود.

سرلکیان اجرای طرح «بینات ۲۲» را از دیگر برنامه‌های اجرایی عنوان کرد و گفت: این طرح ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت تفسیر سوره «غافر» ویژه گروه سنی ۱۶ سال به بالا در مؤسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی برگزار می‌شود و پس از اتمام دوره ۲۸ روزه از داوطلبان آزمون گرفته‌شده و گواهی‌نامه اعطا می‌شود.

سال گذشته در طرح «بینات ۲۱» هزار و ۸۷۹ نفر شرکت داشتند که از این تعداد هزار و ۸۱۸ نفر موفق به دریافت گواهینامه شدند.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir