داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

بهره‌مندی ۳۶ هزار خانوار کمیته امداد استان مرکزی از سبد غذایی

نمایش خبر : 130 | تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1398

به گزارش فراهان خبر به نقل از دیار آفتاب؛ قنبر موسی نژاد مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی با اشاره به فعالیت این نهاد در ماه مبارک رمضان در ارائه خدمات به مددجویان گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) هرساله در ماه رمضان به‌منظور کمک و رفع برخی از نیازهای خانواده‌های تحت حمایت با همکاری خیرین و نیکوکاران برنامه‌های ویژه عملیاتی می‌کند.

موسی نژاد بابیان اینکه کمک‌معیشت ماه مبارک رمضان به‌تمامی خانوارهای تحت حمایت به‌صورت نقدی پرداخت‌شده است، گفت: ۴۳ هزار و ۲۶۵ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان مرکزی بااعتبار ۵۹۹ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان کمک‌معیشت دریافت کردند.

وی افزود: از این تعداد ۳۵ هزار و ۳۱۷ خانوار کمک‌معیشت بگیر و ۷۹۴۸ خانوار از خانوارهای هستند که بر اساس تبصره ۱۴ قانون به‌طور وقت از حمایت‌های کمیته امداد بهره‌مندند.

مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی اضافه کرد: به هر خانوار تک نفره مبلغ ۱۰۰ هزار تومان ، دو نفره ۱۵۰ هزار تومان ، سه نفره ۲۰۰ هزار تومان ، چهار نفره ۲۵۰ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.

وی اطعام نیازمندان را از برنامه‌های ماه رمضان برشمرد و گفت: هرساله از ۱۵ رمضان تا ۲۱ رمضان هفته اطعام نیازمندان و اکرام ایتام نام‌گذاری شده و از برنامه‌های کمیته امداد توزیع سبد غذایی باارزش پیش‌بینی‌شده ۲۰۰ هزارتویمان در بین ۳۶ هزار خانوار تحت حمایت معیشت بگیر است که متناسب با نیت خیران کمک‌های اهدایی می‌تواند به‌صورت برپایی سفره‌های اطعام و توزیع غذای گرم نیز انجام شود.

موسی نژاد با اشاره به دیگر برنامه‌های مدنظر این نهاد گفت: توزیع غذای گرم، برپایی سفره‌های افطاری در نقاط مختلف، اجرای طرح ثبت‌نام و جذب حامیان جدید برای ایتام و دیدار و تجلیل از حامیان ازجمله برنامه‌هایی است که در طول این ماه انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از رسالت‌های مهم این نهاد ترویج و تبلیغ سنت‌های الهی است و این ماه فرصت مناسبی برای معرفی برنامه‌های مشارکتی کمیته امداد امام خمینی(ره) و فراهم‌سازی بستر لازم برای کمک‌های مردم و نیکوکاران به نیازمندان است.

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir