داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

دشمن می خواهد با مذاکره و FATF قدرت و امنیت ایران را به گروگان بگیرد/

نمایش خبر : 211 | تاریخ انتشار : 2 خرداد 1398
به گزارش فراهان خبر؛ به مناسبت سوم خرداد و حماسه آزاد سازی خرمشهر نشست «حماسه مقاومت» در فراهان مسئولان و بسیجیان در فراهان برگزار شد.
 علی یاری، کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حماسه مقاومت در خرمشهر گفت: نظام ولایی درس اصلی آزاد سازی خرمشهر است، اعتماد به خدا رمز پیروزی در حماسه خرمشهر بود.
وی افزود: مقاومت هزینه کمتری نسبت به سازش دارد و ما در حماسه خرمشهر در آن مقطع سازش نکردیم و با تمام توان ایستادیم.
یاری اظهار کرد: عجیب است که پس از 40 سالگی انقلاب در حالی که پنجمین قدرت جهان هستیم، برخی با روش های ارتجاعی کشور را مدیریت می کنند.
کارشناسی سیاسی ادامه داد: ما برای استقلال قیام کردیم پس امضای معاهدات بین اللمللی برای ما آسیب است، ما انقلاب کردیم که زندگی اشرافی را به فراموشی بسپاریم، زندگی لاکچری مسئولان برای انقلاب آسیب است.
وی با بیان اینکه تفکر انقلاب اسلامی ناب است، گفت: اختلاف ما و نظام سلطه بر سرعزت و هویت است، این انقلاب هر چه بزرگنر می شود و مرزهای جغرافیایی در می نورد، توطئه ها علیه آن بزرگتر می شوند.
یاری افزود: امروز ما توانسته ایم موازنه قدرت را بهم بزنیم، میادین نفوذ ما در منطقه گسترده شده است و در چهل سالگی انقلاب اسلامی جای امام (ره) خالی است که ببیند فاصله ما با اسرائیل کمتر از 200 کیلومتر است.
شکست ابهت و قدرت پوشالی آمریکا در منطقه 
کارشناس سیاسی اظهار کرد: دشمن به دنبال ایجاد رعب و ترس در منطقه است، ناوی که آمریکا وارد خلیج فارس کرد اگر در هر کشور دیگری بود، رعب و ترس در آن کشور حاکم می شد، هرچند که در کشور ما هم برخی خواستند که دلهره و ترس در مردم ایجاد کنند اما دیدیم که اقتدار و ابهت آمریکا شکست.
وی افزود: امروز زمزمه های تسلیم به گوش می رسد، تمام منطقه تحت نفوذ جمهوری اسلامی ایران است و هیچ قدرتی نمی تواند در برابر اقتدار کشور ما بایستد و این اقتدار ناشی از تفکری است که در خرمشهر معجره کرد.
یاری اظهار با اشاره به مشکلات اقتصادی گفت: اگر وضعیت اقتصادی امروز کشور مطلوب نیست به دلیل خطای استراتژیکی برخی مسئولان است، صف های حقارت گوشت و مرغ به علت بی لیاقتی برخی از مسئولان است.
کارشناس سیاسی ادامه داد: انقلاب اسلامی مانع سلطه استکبار است، مذاکره و معاهدات از جمله  FATF  می خواهند مولفه های قدرت و امنیت را در ایران به گروگان بگیرند.
وی ادامه داد: اگر در خرمشهر هم به جای توکل به خدا به کدخدا دل بسته بودیم الان خوزستان از کشور ما جدا شده بود، توکل به خدا سبب شد تا در برابر دشمن مقاومت کنیم.
یاری اظهار کرد: در قرآن 1500 آیه در مورد دشمن شناسی آمده است، برخی متاسفانه با امضای دشمن خوشحال می شوند و با ترس و رعب در برابر دشمن و ناچیز شمردن ظرفیت های کشور به این کشور ضربه می زنند.
انقلاب آمریکایی نتیجه سازش با آمریکا است 
کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه مذاکره هیچ دستاوردی برای ما نداشته است، بیان کرذ: انقلاب آمریکایی نتیجه سازش با آمریکا است، مشکلات ما از زمانی شروع شد که تابلوی شیطان بزرگ را پایین کشدند و تابلوی مذاکرات را بالا بردند تا بگویند امام(ره) اشتباه کرد که نتیجه عکس گرفتند.
وی افزود: منطق اسلام آمریکایی می گوید؛ « ایران توان درست کردن آبگوشت بزباش را دارد» و این خطرش از داعش برای ایران بیشتر است، ما در جنگ تحمیلی در حالی که همه دنیا پشت صدام بودند با دست خالی مقاومت کردیم و پیروز شدیم.
یاری با اشاره به گام دوم انقلاب و حضور جوانان در مدیریت کشور گفت: گام دوم انقلاب به جوان گرایی مدیران تاکید می کند، چرا مدیریت پارس جنوبی به فردی که دیگر توان راه رفتن ندارد و انگیزه برای خدمت ندارد، سپرده می شود، چرا کسی با کانون فساد برخورد نمی کند؟! به مکتب امام(ره) برگردیم و مقاومت تنها مولفه پیروزی در برابر نظام سلطه است.
در حاشیه این نشست صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی برگزار شد و از تعدادی از خانواده های شهدا تجلیل شد.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
منشور اخبار
ارتباط مردمی
salamup.ir