داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

وضعیت آب شهر فرمهین مطلوب نیست/ برخورد دستگاه قضا با مفسدین قابل‌تقدیر است

نمایش خبر : 2861 | تاریخ انتشار : 3 خرداد 1398
به گزارش فراهان خبر؛  حجت‌الاسلام فیض کرمیان، امام‌جمعه فرمهین در خطبه‌های این هفته نماز جمعه فرمهین گفت: ماه رمضان اراده انسان را قوی می‌کند و این اراده خیلی عظمت دارد.

وی ضمن گرامیداشت سوم خرداد و حماسه آزادسازی خرمشهر افزود: رزمندگان ما در خرمشهر باایمان و اراده‌های قوی در برابر دشمن بعثی ایستادند، این اراده رزمندگان برای ملت ایران درس است.

شرکت در راهپیمایی روز قدس سبب عقب‌نشینی دشمن می‌شود

وی با اشاره به‌روز قدس گفت: از همه آحاد مردم فراهان دعوت می‌کنم تا در جمعه آینده در راهپیمایی روز قدس شرکت کنند و به ندای امام(ره) لبیک‌گویند تا تجدید میثاقی با امام(ره) و شهدا داشته باشیم و مشت محکمی بر دهان ترامپ و ایادی آنها بزنیم.

فیض کرمیان افزود: حضور مردم در راهپیمایی روز قدس سبب می شود تا دشمن از نقشه های خود عقب نشینی کند و این حضور همیشه مردم در صحنه قابل تحسین و تقدیر است.

برخورد دستگاه قضا با مفسدین قابل تقدیر است

امام جمعه فرمهین با اشاره به برخوردهای دستگاه قضا با مفسدین اقتصادی گفت: این برخوردها تسکینی بر دل مردم است، این مفسدین اقتصادی، منابع هنگفتی را بدون وثیقه و به اعتبار شرکت های کاغذی دریافت کردند و با ارز دولتی کالا وارد کردند و با قیمت آزاد فروختند.

وی با تاکید بر اینکه برخورد با مفسدین نیاز به اقدام قاطع دارد، ادامه داد: باید در برابر فساد و مفسد ایستاد، برای مقابله با فساد باید زمینه فساد ایجاد نشود و اجازه ندهیم تا مفسدان اقتصادی قانون را دور بزنند.

فیض کرمیان گفت: قوه قضائیه بر پیشگیری از وقوع فساد تاکید دارد و اجرای این موضوع نیازمند همکاری همه نهادها است، قانون باید به قدری محکم باشد که اجازه فساد در جامعه به افراد داده نشود.

امام جمعه فرمهین با اشاره به نبود نظارت بر ارائه ارز دولتی به شرکت ها گفت: ضمانتی برای برگشت ارز دولتی نیست، تاکنون تنها نظارت از تعداد معدودی از شرکت ها صورت گرفته است، باید قانون از ابتدا به صورت درست وضع و اجرا شود.

حقوق معوقه کارگران بی عدالتی است

وی با اشاره به مشکلات حقوق معوقه کارگران شرکت گلاسبید(رهنما) و آب و فاضلاب شهرستان بیان کرد: به دور از انصاف و عدالت است که شرکتی که سرمایه به‌اندازه کافی دارد، حقوق کارگر را به‌موقع پرداخت نکند.

وضعیت آب شهر فرمهین مطلوب نیست

فیض کرمیان ادامه داد: در بحث آب شرب شهر فرمهین انتظار است که مسئولان این موضوع را با جدیت پیگیری کنند، وضعیت آب شهر مطلوب نیست، این موضوع درنهایت چه موقع به سرانجام می‌رسد.

امام‌جمعه فرمهین در ادامه به حل ضرب العجلی جایگاه سوخت CNG شهر فرمهین تأکید کرد و گفت: مشکلات این ایستگاه هم باید حل شود و همچنین اداره تأمین اجتماعی فراهان در طول هفته تنها چند روز پاسخگوی مردم است.

وی با اشاره عدم ارائه خدمات در مرکز تعویض پلاک خودرو در فراهان افزود: اخبار افتتاح این مرکز توسط مسئولان در فضای مجازی منتشر شد درحالی‌که عملاً این مرکز افتتاح نشده و خدماتی به مردم ارائه نمی‌دهد.

امام‌جمعه فرمهین اظهار کرد: در جمهوری اسلامی خدمت به مردم عبادت است، در آستانه شب‌های قدر خود را به اخلاق و کردار امیرالمؤمنین نزدیک کنیم و در خدمتگزاری به مردم حضرت علی(ع) را الگوی خود قرار دهیم.

وی با اشاره به اعمال شب قدر خاطرنشان کرد: علاوه بر اعمالی که در مفاتیح برای شب‌های قدر واردشده است، باید گفت گویی علمی و بصیرت افزایی در این شب‌ها موردتوجه قرار بگیرد.

انتهای پیام/


دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
منشور اخبار
ارتباط مردمی