داوری با گمان بر افراد مورد اطمینان، دور از عدالت است. حضرت علی(ع)

عزت و سربلندی ارمغان منطق مقاومت برای کشور/ عده‌ای در کشور مرعوب و خودباخته‌ی هیمنه غرب هستند

نمایش خبر : 625 | تاریخ انتشار : 21 خرداد 1398

به گزارش فراهان خبر؛ محمدابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛  در خصوص طرح منطق مقاومت توسط رهبر معظم انقلاب گفت: چهل سال از عمر انقلاب اسلامی در حال گذر است و از ابتدا منطق امام(ره)، منطق مقاومت بود و کشور در سایه تحقق و پیروی از این منطق در بسیاری از زمینه‌ها رشد اعجاب‌آمیزی داشته است.

رضایی افزود: به‌واسطه منطق مقاومت دنیا را متحیر کرده‌ایم که اگر این منطق نبود قطعاً به هیچ‌یک از این دستاوردهایی که امروز داریم، نمی‌رسیدیم.  

وی عنوان کرد: مشخص است کشورهایی که منطق مقاومت در راهبردهای آن‌ها جایی نداشته نه‌تنها هیچ دستاوردی ندارند بلکه در همه زمینه‌ها آسیب به آن‌ها واردشده است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه تجربه نتایج خوب منطق مقاومت بعد از رحلت امام توسط مقام معظم رهبری ادامه پیداکرده و امروز باعث سرافرازی و افتخار ملت شده است، اظهار کرد: در حوزه‌هایی که ضعف داریم باید با سرعت همه دست‌به‌دست هم دهند و این ضعف‌ها را رفع کنند که می‌توان گفت در رابطه با حوزه اقتصادی راه رفع این ضعف‌ها همان اقتصاد مقاومتی است.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی بخشی از منطق مقاومت کلی‌ای است که نظام با آن حرکت کرده است و قطعاً اگر این مسیر را طی کنیم به‌زودی می‌توانیم مدعی باشیم که یک کشور صد در صد مستقل هستیم که همه تصمیمات در داخل کشور گرفته می‌شود و جمهوری اسلامی در همان راهبردی که تعریف می‌کند حرکت کرده و هیچ عامل خارجی‌ای نمی‌تواند بازدارنده باشد.

رضایی ضمن اشاره به اینکه منطق مقاومت پیامی چون عزت، سربلندی، افتخار و مجد و عظمت را برای کشور به ارمغان خواهد آورد، در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه آیا هستند عده‌ای که هنوز خواب مذاکره با آمریکا را ببینند تصریح کرد: در کشوری با جمعیت ۸۰ میلیون معمولاً آدم‌هایی هستند که یا مرعوب‌اند و یا اینکه خودباختگی آن‌ها آن‌قدر زیاد است که تحت تأثیر هیمنه غربی‌ها قرار دارند و یا توسط آن‌ها تربیت‌شده‌اند و یا عوامل نفوذی آن‌ها به‌حساب می‌آیند.

وی افزود: زمزمه‌هایی که شنیده می‌شود از این حلقوم‌ها است ولی عمده مسئولین نظام اعتقاددارند که منطق مقاومت منطق مثمر ثمر و موفق جمهوری اسلامی است و منطق سازش جز خسارت و خفت و ذلت هیچ ارمغانی برای ما نخواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در شرایط امروز جمهوری اسلامی که در یک مقطعی در مقابل غربی‌ها محکم ایستاده است و موفقیت‌های زیادی داشته و شکست‌های زیادی را به جبهه استکباری به‌خصوص آمریکایی‌ها وارد کرده است حالا اگر بخواهد عقب‌نشینی کند قطعاً خسارت‌ها و زیان آن برای جمهوری اسلامی فوق‌العاده زیاد خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: آحاد مردم و نخبگان جامعه می‌دانند که سازش در برابر دشمن نتیجه نخواهد داد ولی ممکن است قلیل آدم‌هایی باشند که هنوز تحت تأثیر فرهنگ غربی هستند و یا به قدری مرعوب‌اند که به واسطه ترسی که دارند نسخه سازش را می‌پسندند و یا حمایت می‌کنند.  

انتهای پیام/

دیدگاه کاربران
دیدگاهی توسط کاربران ثبت نشده است .
فرم ارسال دیدگاه
نام کامل :
پست الکترونیکی :
متن پیام :
کد امنیتی : تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
شرکت اسید میهن فراهان
omranejtemaei.ir
ارتباط مردمی
salamup.ir