طرح کمک مؤمنانه بهترین فرصت برای دستگیری از مستمندان است

نماینده ولی‌فقیه سپاه ناحیه فراهان یکی از آثار روزه‌داری را تعامل با فقرا دانست و گفت: گرسنگی و تشنگی این ماه سبب می‌شود که حال نیازمندان را بهتر درک کنیم، طرح کمک مؤمنانه هم در این ماه خدا بهترین فرصت برای کمک و دستگیری از مستمندان است.

حجت‌الاسلام طاهریان، نماینده ولی‌فقیه سپاه ناحیه فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به فضائل ماه رمضان گفت: در ماه رمضان نفس، خواب و عمل انسانی که در مسیر اطاعت الهی باشد، عبادت محسوب می‌شود.

طاهریان بابیان اینکه ماه رمضان، ماه آمرزش است، اظهار کرد: به‌واسطه این ماه گناهان انسان، ذوب می‌شود درواقع روزه درمان بیماری‌های جسمی و روحی است.

نماینده ولی‌فقیه سپاه ناحیه فراهان اظهار کرد: علم پزشکی ثابت کرده که در کنار فواید معنوی فراوان روزه‌داری در ماه مبارک رمضان، فواید پزشکی فراوانی هم در روزه‌داری نهفته است.

وی با اشاره به اینکه روزه‌داری یکی از شیوه‌های زندگی سالم است، ادامه داد: یکی از آثار روزه‌ صحت بدن است و پیامبر(ص) فرموده؛ «روزه‌بگیرید تا صحیح و سالم شوید».

طاهریان اظهار کرد: همچنین در آیات و روایت وارد شده است؛ « روزه قلب ‌تان را از عیب‌ ها تطهیر و باطن‌ تان را از پلیدی‌ ها پاک می ‌نماید و جسم‌ تان را از کثافات تمیز می‌ کند».

نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه بیان کرد: بر اساس مطالعات پزشکان در اغلب بیماری ها که عادات غذایی غلط دخالت دارد، روزه داری مفید است.

وی با اشاره به نقش دعا، تضرع و ارتباط معنوی با خدا در ماه رمضان گفت: در حال حاضر که کرونا در جهان شیوع پیداکرده است، در این ماه مبارک رمضان که درهای رحمت الهی باز است، فرصت خوبی برای تضرع به درگاه الهی برای رفع این بلا است.

طاهری یکی دیگر از آثار روزه‌داری را تعامل با فقرا دانست و خاطرنشان کرد: گرسنگی و تشنگی این ماه سبب می‌شود که حال نیازمندان را بهتر درک کنیم، طرح کمک مؤمنانه هم در این ماه خدا بهترین فرصت برای کمک و دستگیری از مستمندان است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + نه =