مدیریت اسلامی در مهار کرونا موفق بود/قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی به دلیل عدم تمکین از ترامپ

فراهانی کارشناس سیاسی با بیان اینکه جهان بعد از کرونا نظم نوین جهانی و بازگشت به معنویت است، گفت: مدیریت اسلامی در مهار کرونا موفق بود و حضور نیروهای مخلص و همدلی در مقابله با کرونا موج می زد.

قاسم فراهانی، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با فراهان خبر؛ با اشاره به قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی توسط ترامپ گفت: عملکرد ضعیف سازمان بهداشت جهانی از سوی ترامپ بهانه بود، ترامپ از اینکه سازمان بهداشت جهانی از وی تمکین نکرد و چین را منشأ شیوع کرونا اعلام نکرد، بودجه این سازمان را موقتاً قطع کرد.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی خفاش را منشأ کرونا دانست اما صحبتی از اینکه کشور چین منشأ شیوع این ویروس بود، اعلام نشد.

فراهانی با اشاره به دلایل آمریکایی که چین را منشأ شیوع کرونا می‌داند، اظهار کرد: آمریکایی‌ها بر این باورند که کشور چین برای اینکه شرکت خارجی را از کشور خود متواری کند و سرمایه آن را به دست آورد، این ویروس را شیوع داد.

وی با اشاره به عواقب اقتصادی بحران کرونا بیان کرد: چین بیشترین واردات نفت را داشت و روزانه ۱۳ میلیون بشکه نفت خریداری می‌کرد، با شیوع کرونا در چین بازار نفت با کاهش تقاضا مواجه شد و در این مدت بازار دخل‌وخرج تولید و فروش نفت ملتهب شد.

کارشناس سیاسی گفت: کشور ایران در این تزلزل بازار نفت ضرر نکرد، ما روزانه ۱۶۰ تا ۳۰۰ هزار بشکه فروش نفت داریم اما کشور عربستان که روزانه ۱۱ میلیون بشکه نفت و بیشترین فروش را در جهان دارد، متضرر شد.

وی افزود: کرونا قیمت نفت را به پایین‌ترین قیمت کاهش داد به‌گونه‌ای که هزینه استخراج نفت با فروش نفت هم تأمین نمی‌شد.

فراهانی با اشاره به نظریه‌ی که آمریکا را منشأ کرونا می‌داند، ادامه داد: آمریکا سابقه جنایت علیه بشریت دارد، آمریکا بعد ۱۲ سال اعتراف می‌کند که ویروس ایدز توسط دانشمندان آمریکایی‌ها تولید و شیوع پیداکرده است.

کارشناس سیاسی با اشاره به توطئه‌های آمریکا علیه ایران بیان کرد: در موضوع کرونا هم شاهد بودیم که در بازرسی سازمان اطلاعات از پزشکان بدون مرز مشخص شد، این‌ها پزشک نبودند و برای تحقیق بر ژن ایرانی آمده بودند.

وی اظهار کرد: شاید بیان شود که آمریکا خود قربانی کرونا بوده است اما این‌گونه نیست، بیشترین تلفات آمریکا سیاه‌پوستانی بودند و از ۵۱ هزار آمریکایی که به این ویروس مبتلا شدند، حدود ۹۰ درصد سیاه‌پوستان این کشور بودند.

فراهانی با بیان اینکه جهان بعد از کرونا نظم نوین جهانی و بازگشت به معنویت است، افزود: مدیریت اسلامی در مهار کرونا موفق بود و حضور نیروهای مخلص و همدلی در مقابله با کرونا موج می زد.

کارشناس سیاسی خاطر نشان کرد: در بحران کرونا برای همه عیان شد، نظریه اومانیسم و انسان پرستی دردی از جامعه غرب دوا نمی کند و هیچ فرد یا نهاد و شرکتی حاضر به همکاری برای مقابله با کرونا نشدند و دزدی و غارت ماسک ها ماهیت غرب را مشخص کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + نه =