قابل‌قبول نیست فردی با سوابق امنیتی به‌عنوان سفیر پذیرفته شود/وزارت خارجه قاطعانه و سریع نسبت به مسئله سفیر آلمان تصمیم‌گیری کند

کارشناسی مسائل سیاسی گفت: وزارت خارجه باید موضع‌گیری جدی و شفاف نسبت به سفیر دولت آلمان داشته باشد و انتظار می‌رود که وزارت خارجه قاطعانه و سریع نسبت به مسئله سفیر آلمان تصمیم‌گیری کند.

حیدر جهانبخشی، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: مسلم است که وزارت امور خارجه، دستگاه اطلاعاتی و دیپلماسی باید اطلاعات کافی و لازم را نسبت به سفیرانی را که انتخاب می‌کنند داشته باشند.

وی افزود: این مسئله قابل‌قبول نیست فردی با سوابق امنیتی و وابستگی به دستگاه‌های اطلاعاتی کشور آلمان به عنوان سفیر در کشور پذیرفته شود.

جهانبخشی با اشاره به اقداماتی نظیر دستگیری غیر قانونی دیپلمات ابرانی از سوی دولت آلمان، اظهار کرد: در حالی که بارها دیپلمات و شخصیت های برجسته و دانشمندان ایرانی را در کشورهای اروپایی تحت اذیت و آزار قرار داده اند، اما وزارت خارجه در مقابل ابن برخوردها موضع قاطعانه نداشته است.

کارشناس سیاسی بیان کرد: وزارت امور خارجه در برابر این گونه اقدامات و رفتارهای کشورهای اروپایی برخورد ملاحظاتی دارد، نباید امنیت فدای ملاحظات سیاسی شود.

وی افزود: متأسفانه دانشمندان و دیپلمات‌های ایرانی در برخی کشورهای اروپایی بدون هیچ مدرک و سندی مورد اتهام قرار می‌گیرند و وزارت خارجه آن طور که شایسته است با این مسائل برخورد نمی کند و این مهمترین ضعف وزارت خارجه است.

جهانبخشی ادامه داد: وزارت خارجه باید موضع گیری جدی و شفاف نسبت به سفیر دولت آلمان داشته باشد و انتظار می رود که وزارت خارجه قاطعانه و سریع نسبت به مسئله سفیر آلمان تصمیم گیری کند.

کارشناس سیاسی با اشاره به برخورد اخیر دولت آلمان با حزب الله لبنان گفت: دولت آلمان به لحاظ سیاسی کشور ضعیفی است که توان مقاومت در برابر فشارهای آمریکا را ندارد.

وی افزود: اقدام دولت آلمان در اعلام حزب الله لبنان به‌عنوان سازمان تروریستی نقض حاکمیت این کشور است، حزب الله لبنان بخشی از حاکمیت این کشور است و این اقدام به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و دولت آلمان باید از ملت و دولت لبنان به خاطر این اهانت عذرخواهی کند.

جهانبخشی خاطرنشان کرد: این اقدامات هدفمند و طراحی شده برای ضربه زدن به حزب الله در شرایط موجود تحت فشار آمریکا و برای راضی کردن اسرائیل انجام شده است.

 انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =