توزیع بیش از ۵ هزار بسته معیشتی در رزمایش کمک مؤمنانه فراهان/۱۰۱۱ دانش‌آموز فراهانی از آموزش مجازی بهره‌مند هستند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان گفت: در مرحله اول و دوم این رزمایش ۴ هزار بسته معیشتی با ارزش ۱۰ میلیارد ریال بین اقشار آسیب دیده از کرونا و نیازمندان شهرستان توزیع شده است و در مرحله سوم رزمایش بیش از یک هزار بسته معیشتی در حال توزیع است.

به گزارش فراهان خبر؛ سرهنگ حسین رضایی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان در جلسه شورای اداری فراهان با اشاره به اقدامات گروه های جهاد بسیج در مقابله با کرونا گفت: بسیجیان و گروه‌های جهادی از زمان شیوع کرونا دوشادوش مسئولان شهرستان بودند و گروه‌های جهادی بسیج با این اقدامات در مقابله با ویروس کرونا خوش درخشیدند.

وی افزود: حضور حداکثری بسیجیان پایگاه‌های مقاومت بسیج برای تولید ماسک، دستکش، گان تا ایستگاه های غربالگری و ضدعفونی کردن اتومبیل ‌ها و معابر به صورت شبانه روزی به همت تلاشگران بسیجی صورت گرفت.

رضایی اظهار کرد: با تأکید رهبری در نیمه شعبان برای کمک به اقشار آسیب دیده از کرونا، بسیج با تمام قوا وارد میدان شد و رزمایش کمک مؤمنانه به همت تلاشگران بسیج سازندگی و همراهی خیرین و مردم شکل گرفت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان با بیان اینکه سومین مرحله از توزیع سبد معیشتی با همکاری آستان قدس رضوی و بانک انصار انجام شد، بیان کرد: در مرحله اول و دوم این رزمایش ۴ هزار بسته معیشتی با ارزش ۱۰ میلیارد ریال بین اقشار آسیب دیده از کرونا و نیازمندان شهرستان توزیع شده است و در مرحله سوم رزمایش بیش از یک هزار بسته معیشتی در حال توزیع است.

وی افزود: رزمایش کمک مؤمنانه با اقدامات سپاه و بسیج در کنار کمک‌های خیرین توانست همدلی، مهربانی و ولایتمداری مردم جمهوری اسلامی ایران را نشان دهد.

مدیر آموزش‌وپرورش فراهان:

۱۰۱۱ دانش‌آموز فراهانی از آموزش مجازی بهره‌مند هستند

در ادامه جلسه، ارتگلی، مدیر آموزش و پرورش فراهان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بازگشایی مدارس گفت: بر اساس ابلاغ ستاد مقابله با کرونا مدارس شهرستان فراهان از ۲۷ اردیبهشت با رعایت پروتکل بهداشتی بازگشایی شد.

وی افزود: با شیوع کرونا و تعطیلی مدارس از ۶ فروردین‌ماه با راه‌اندازی شبکه شاد، امکان آموزش دانش آموزان در بستر فضای مجازی فراهم شد و ایجاد این شبکه آموزشی از آثار مثبت کرونا برای آموزش‌وپرورش کشور بود.

ارتگلی اظهار کرد: اما امکان استفاده هم دانش آموزان از شبکه شاد به دلیل بضاعت مالی خانواده ها در تهیه گوشی اندروید و قطعی و سرعت پایین اینترنت در برخی از روستاهای شهرستان وجود ندارد و از بین دانش آموزان فراهانی ۱۰۱۱ دانش آموز فراهانی توانسته اند، وارد شبکه آموزش شاد شوند.

مدیر آموزش و پرورش فراهان بیان کرد: امتحانات خرداد ماه دانش آموزان شهرستان از ۶ مرداد ماه آغاز و معلمان بر اساس تصمیمات شورای مدارس باید تا ۳۱ خرداد ماه ۹۹ امتحانات را برگزار کنند.

وی گفت: امتحانات پایه های نهم و دوازدهم با رعایت پروتکل بهداشتی به صورت حضوری برگزار می شود و دانش آموزانی هم که دسترسی به فضای مجازی ندارد با رضایت والدین می توان به صورت حضوری امتحان بدهند.

ارتگلی اظهار کرد: ۸۰ درصد محتوای درسی دانش آموزان قبل از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس تدریس شده بود و ۱۶ نمره امتحان پایانی هم از این محتوای تدریس شده است و ۴ نمره دیگر از محتوای آموزشی در فضای مجازی آزمون گرفته می شود.

در ادامه از خدمات نماینده سابق تفرش، آشتیان و فراهان تقدیر شد و محمد حسینی، نماینده تفرش، آشتیان و فراهان گزارشی از اقدامات خود در طول ۴ ساله نمایندگی ارایه کرد و از همراهی مسئولان و مردم در طول این مدت تقدیر کرد.

گفتنی است صندلی نماینده مجلس یازدهم حوزه انتخابیه به دلیل ابطال مدرک تحصیلی منتخب مجلس یازدهم تا انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری خالی است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 9 =