کمک ۱۵۰ میلیون تومانی خیرین به حوزه سلامت فراهان/ثبت ۷۵ مورد ابتلا به کرونا در شهرستان

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا به امروز ۷۵ نفر در شهرستان فراهان به کووید ۱۹ مبتلا شدند که از این تعداد ۷بیمار جان خود را از دست دادند.

محمدرضا حجتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با کرونا گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور، استان مرکزی به عنوان دومین استانی که با ویروس کووید ۱۹ درگیر شد با اقدامات به موقع دانشگاه علوم پزشکی استان و کادر درمان و همراهی مسئولان توانست بیماری را کنترل کنند.

وی با اشاره به کمک های خیرین افزود: با توجه به نایاب شدن تجهیزات امکانات پزشکی در ابتدای شیوع بیماری، کادر درمان در شروع بیماری دشواری های بسیاری را متحمل شدند و تهیه ملزومات حفاظت فردی سخت بود.

حجتی اظهار کرد: اما خیرین فراهانی در این شرایط سخت کرونایی با کمک هایی خیرخواهانه خود، بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومانی یاریگر کادر درمان شهرستان شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان با اشاره به روند نزولی بیماری در سطح کشور بیان کرد: در شهرستان فراهان هم شاهد کاهش روند بیماری هستیم، از ابتدای شیوع بیماری ۷۵ نفر در شهرستان فراهان به کووید ۱۹ مبتلا شدند که از این تعداد ۶۵ نفر از بیماران بومی شهرستان بوده و مابقی از استان های مجاور بودند.

وی افزود: تعداد ۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان فرهنگ خسروان فراهان بستری و ۱۹ نفر با حال عمومی مساعدی از بیمارستان مرخص شدند و در شهرستان فراهان ۷ مورد فوتی کرونا ثبت شده است.

حجتی با اشاره به نظارت و بازرسی ها انجام شده از اصناف گفت: از ابتدای شیوع کرونا ۸۶۵ مورد بازرسی از امکان عمومی در سطح شهرستات صورت گرفته که ۳۴ مورد از واحد های متخلف پلمپ شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان ادامه داد: انجام غربالگری ۱۰۰ درصدی در شهرستان از طریق تلفن ۴۰۳۰ منجر به شناسایی ۲۰ مورد مبتلا به کووید ۱۹ شد.

وی اظهار کرد: با بازگشایی اصناف ۱۸ مورد مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان شناسایی شد که ۱۲ مورد بومی شهرستان و ۶ مورد هم غیربومی بودند و در حال حاضر ۳ بیمار مبتلا به ویورس کرونا در بیمارستان فرهنگ خسروان فراهان بستری هستند و بقیه در قرنطینه خانگی به سر می برند.

حجتی ضمن تقدیر از کادر درمان بیمارستان فرهنگ خسروان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان در مقابله با ویروس کرونا گفت: همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی خدمات ارزشمندی را ارائه کردند و ۲ تا از همکاران شبکه بهداشت و درمان هم که به بیماری مبتلا شدند و الان در سلامت کامل هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان ضمن تقدیر از سپاه و ارتش در گندزدایی شهرستان گفت: با توجه به اینکه احتمال شیوع بیماری در فصل پاییز وجود دارد، تمهیداتی برای تهیه اقلام دارویی و کیت های حفاظت شخصی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیشیده شده است و آمادگی لازم را برای مقابله بیماری در آینده داریم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − چهار =