امام صادق(ع) با نهضت علمی به مقابله با فرقه‌های باطل و منحرف پرداختند/برگزاری مراسم شهادت امام جعفر صادق(ع) در فراهان

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فراهان گفت: به عنوان یک شیعه و محب به وجود چنین امام بزرگواری می‌بالیم، امام صادق(ع) با نهضت علمی و مهندسی فرهنگی به مقابله با فرقه‌های باطل و منحرف پرداختند و حقیقت اسلام ناب محمدی(ص) را به مشتاقان و رهجویان آن نشان دادند.

حجت الاسلام محمود قربانی؛ رئیس اداره تبلیغات اسلامی فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به اینکه امام صادق(ع) را رئیس مذهب می دانیم، گفت: امام صادق(ع) علاوه بر تربیت صدها و هزاران شاگرد در رشته‌های علمی گوناگون، مذهب شیعه را به معنای واقعی کلمه به مردمی که تشنه دریافت معارف اصیل الهی بودند، شناساند.

وی افزود: به عنوان یک شیعه و محب به وجود چنین امام بزرگواری می‌بالیم، امام صادق(ع) با نهضت علمی و مهندسی فرهنگی به مقابله با فرقه‌های باطل و منحرف پرداختند و حقیقت اسلام ناب محمدی(ص) را به مشتاقان و رهجویان آن نشان دادند.

قربانی اظهار کرد: در زمان زندگی این امام تغییرخلافت از بنی امیه به بنی عباس در حال شکل گیری بود و این امر زمینه را برای فعالیت امام صادق (ع) فراهم کرد تا بتوانند آموزهای دینی را توسعه دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فراهان اظهار کرد: فعالیت‌های علمی امام صادق(ع) به ‌قدری پُربار و فراگیر بود که از مذهب شیعه اثناعشری با عنوان مذهب جعفری نام برده می‌شود.

وی گفت: هر ساله محبین اهل البیت و خاندان عصمت و طهارت در روز شهادت امام همام جعفر محمد الصادق (ع) جلوه‌ای باشکوه از اخلاص و ارادت خویش را با حضور در مراسم شهادت در شهرستان فراهان به نمایش می‌گذاشتند.

قربانی افزود: امسال چون سنوات گذشته مراسم شهادت امام صادق(ع) با رعایت اصول و قاعده‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با حضور ارادتمندان به ساحت قدس صادق آل محمد (ص) برگزار می شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فراهان خاطر نشان کرد: این ویژه برنامه چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹ ماه ساعت ۱۱:۴۵ با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین فیض کرمیان، امام جمعه فرمهین و مرثیه سرایی با نوای مداح اهل بیت(ع) برگزار می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =