۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی فراهان به کشت گل محمدی اختصاص دارد/ تداوم حیات گل محمدی در گرو توسعه صنعت اسانس گیری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فراهان گفت: ۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی فراهان به کشت گل محمدی اختصاص دارد.

یارمحمدی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اینکه ۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیر کشت پرورش گل محمدی است گفت: در حال حاضر ۱۸ مزرعه در زمینه کشت گل محمدی در سطح شهرستان فعالیت می‌کنند.

یارمحمدی با بیان اینکه کشت گل محمدی در شهرستان فراهان رو به افزایش است اظهار کرد: از اوایل خرداد برداشت از گلستان‌های شهرستان آغاز شده و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

وی با تاکید بر اینکه تداوم حیات گل محمدی در گرو توسعه صنعت اسانس گیری گفت: مقدار کمی از گل محمدی تولیدشده در شهرستان فرآوری می‌شود با این روند نیاز به صنعت فرآوری در این شهرستان داریم تا بتوانیم محصولات جانبی را در خود شهرستان تولید کنیم و مردم فراهان از محصولات گل‌محمدی خودشان استفاده ببرند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فراهان هدف از کشت گل محمدی را ایجاد اشتغال و کسب درآمد، بهره‌وری مصرف آب با توجه به اینکه گل محمدی یک گیاه با نیاز آبی کم و مقاوم در برابر تنش‌های محیطی است برشمرد.

یارمحمدی اظهار کرد: حال که می‌توان با کشت گل محمدی هم مسئله کم آبی کشاورزی شهرستان فراهان را جبران کرد و هم سودی قابل توجه را متوجه کشاورزان کرد نیاز به یک سیاست‌گذاری برای افزایش سطح زیر کشت و ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان احساس می‌شود و این همت و تلاش مضاعف مسئولان را می‌طلبد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 19 =