معرفی کشت ۵ رقم گندم دیم، بدون نیاز به کود در فراهان

مسئول بسیج مهندسین فراهان گفت: در اجرای طرح تحقیقاتی در مزرعه تحقیقاتی روستای بورقان فراهان ۵ نوع رقم گندم دیم با راه‌های علمی کشت‌شده است و در این روش کشت با حذف کودهای شیمیایی از خود محصول گندم به‌عنوان کود استفاده می‌شود و این فعالیت‌های ترویجی با هدف ارتقای سطح دانش و زندگی کشاورزان ادامه دارد.

 مجید برزآبادی، مسئول بسیج مهندسین فراهان در گفتگو با فراهان خبر با اشاره به اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز گفت: این طرح با هدف کمک به کشاورزان در راستای آموزش های علمی برای ارتقای کمیت و کیفیت محصول و افزایش درآمد آنان در حال اجراست و تاکنون ثمرات بسیار ارزشمندی برای بخش کشاورزی، دامپروری و دام و طیور استان داشته است.

وی افزود: در این طرح مهندسان کشاورزی از مراحل ابتدایی کاشت، داشت و برداشت و حتی فروش محصول نسبت به آموزش، مشاوره و نظارت بر کمیت و کیفیت محصول، همراه کشاورزان هستند و همه این خدمات را به صورت اردوهای جهادی و برگزاری کلاس‌ها در مساجد و پایگاه‌های مقاومت روستایی به صورت رایگان به روستاییان ارائه می دهند.

برزآبادی اظهار کرد: هم اکنون ۴۵ نفر عضو بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان هستند و از این تعداد ۱۵ مهندس داوطلب ارائه رایگان خدمات آموزشی و ترویجی به روستاهای محروم و کم برخوردار را عهده دار هستند و تلاش می کنند با آموزش های علمی، فاصله کمیت و کیفیت تولید محصول بین کشاورزان با سواد و پیشرو را با کشاورزانی که از سطح دانش و آگاهی کمتری برخوردارند کمتر کنند.

مسئول بسیج مهندسین فراهان گفت: در اجرای طرح تحقیقاتی در مزرعه تحقیقاتی روستای بورقان فراهان ۵ نوع رقم گندم دیم با راه‌های علمی کشت شده است و در این روش کشت با حذف کودهای شیمیایی از خود محصول گندم به عنوان کود استفاده می شود و این فعالیت های ترویجی با هدف ارتقای سطح دانش و زندگی کشاورزان ادامه دارد.

وی با اشاره به تشکیل نهضت جهش تولید در شهرستان خاطر نشان کرد: در راستای افزایش تولید محصولات استراتژیک کشور به ویژه گندم، جو و همچنین دامپروری با همت مهندسین بسیجی و اقدامات جهادگونه امیدواریم گام های موثری در جهت عملی شدن فرمایشات مقام معظم رهبری و عملیاتی شدن هر چه سریع این نهضت برداشته شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + سیزده =