احداث ۳۷ واحد مسکن برای مددجویان سیل زده فراهانی/۷۳ درصد مسکن مددجویان قدمت بالای ۳۰سال دارند

مدیر کمیته امداد فراهان گفت: ۳۷ واحد مسکن برای مددجویان سیل زده کمیته امداد امام خمینی (ره) در فراهان با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال احداث شد که اعتبار احداث ۵ واحد مسکونی از محل جمع آوری زکات در شهرستان تامین شده است.

حافظ کمال، مدیر کمیته امداد فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: خدمات متعددی در حوزه مسکن به مددجویان کمیته امداد در سرفصل‌های مختلف از جمله ساخت، بازسازی و بهسازی مسکن و سرویس‌های بهداشتی ارایه می‌شود.

وی افزود: مددجویان از محروم‌ترین اقشار جامعه هستند و با توجه به وضعیت اقتصادی در کشور تامین مسکن برای این قشر امکان‌پذیر نیست لذا با کمک تسهیلات تلاش داریم نیاز مسکن مددجویان را رفع کنیم.

حافظ کمال اظهار کرد: بسیاری از مددجویان فراهانی در برخی از روستاها از نبود مسکن مناسب رنج می‌برند، ۷۳ درصد مسکن مددجویان کمیته امداد فراهان قدمت بالای ۳۰سال دارند که نیاز به بازسازی دارند.

مدیر کمیته امداد فراهان بیان کرد: ۲ درصد از مددجویان فراهانی فاقد مسکن هستند و ۴۰ درصد هم در خانه های ورثه ی زندگی می کنند که اغلب زنان سرپرست خانوار هستند.

وی ادامه داد: بودجه مورد نیاز برای تامین مسکن مددجویان از سه بخش منابع دولتی، منابع اختصاصی کمیته امداد و مشارکت های مردمی است.

حافظ کمال اظهار کرد: در سال گذشته ۳۷ واحد مسکن برای مددجویان سیل زده کمیته امداد امام خمینی (ره) در فراهان با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال احداث شد که اعتبار احداث ۵ واحد مسکونی از محل جمع آوری زکات در شهرستان تامین شده است.

مدیر کمیته امداد فراهان با اشاره به بازسازی واحد های مسکونی مددجویی در سال ۹۸ گفت: همچنین ۱۰۰ واحد مسکونی مددجویی با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد ریال در سال گذشته بازسازی شده است.

وی با اشاره به همکاری سپاه پاسداران شهرستان فراهان در احداث مسکن مددجویی افزود: ۸ واحد مسکونی مددجویی با همکاری گروه های جهادی احداث شده و ۳ واحد مسکونی هم در حال احداث داریم که تا یکماه آینده تکمیل می شود.

حافظ کمال خاطرنشان کرد: مسکن مددجویی با ظرفت، دقت و نکات سختگیرانه انجام می‌شود و تنها هدف امداد تامین سرپناه نیست بلکه با ساخت مسکن مناسب منزلت اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مددجویان نیز متاثر می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 5 =