طرح «هر روستا یک محصول» موجب سوق دادن روستاها به سمت جهش تولید می شود

اکیپ مشترک بازرسی کارشناسان فرمانداری، مرکز بهداشت و صمت و اصناف شهرستان در راستای بررسی وضعیت دستگاه های اجرایی و اصناف شهرستان فراهان در خصوص ارزیابی و رعایت پروتکل های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا انجام شد.

 حسن خزائی پور، فرماندار فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال در روستا‌ها گفت: طرح هر روستا یک محصول در راستای سیاست‌های دولت برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و مناطق کم برخوردار در شهرستان اجرا می‌شود.

وی افزود: طرح «هر روستا یک محصول» با ایجاد صندوق‌های توسعه روستایی زمینه ایجاد اشتغال در روستا‌ها را فراهم‌ می کند و مانع مهاجرت روستائیان به شهر‌ها خواهد شد.

خزائی پور اظهار کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار خوبی در روستا‌های شهرستان فراهان برای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار وجود دارد که با برنامه ریزی صحیح و منسجم فعالیت‌ها در شهرستان و بالاخص در روستا‌ها می توان از این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها به نحو مطلوبی بهره برد.

فرماندار فراهان بر ضرورت ایجاد دهکده‌های صنعتی در شهرستان تأکید کرد و افزود: طرح راهبردی احداث دهکده‌های صنعتی با شعار هر روستا یک محصول، هر خانه یک کارخانه زمینه توسعه اقتصادی در روستا‌ها را فراهم می‌کند.

وی اظهار کرد: اجرای طرح «هر روستا یک محصول» موجب سوق دادن روستاها به سمت اشتغالزایی و جهش تولید می شود و حمایت از زنان سرپرست خانوار را در دستور کار خود دارد.

خزائی پور گفت: امروز در اغلب شهرستان و بخش روستاها با محوریت محصول واحد به کار تولید و ارائه خدمت مشغول هستند که بسیاری از این تولیدات کشاورزی و در برخی موارد صنعتی و خدماتی است، تولید کفش در روستای شیرین آباد نمونه موفق این طرح است.

فرماندار فراهان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص ضرورت جهش تولید گفت: حمایت از واحد‌های تولیدی و رفع موانع تولیدی می‌تواند زمینه‌ساز تحقق جهش تولید باشد.

وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید وظیفه حمایت از طرح‌های اقتصادی خرد روستاییان را برعهده دارد، خاطر نشان کرد: اجرای طرح هر روستا یک محصول، می‌تواند زمینه اشتغال و تولید بیشتر انواع محصولات و تولیدات روستاییان را فراهم کند.

انتهای پیام /

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =