رزمایش کمک مؤمنانه موجب تحرک و نشاط معنوی جامعه شد

سپاسی آشتیانی امام‌جمعه موقت اراک گفت: کمک‌های مؤمنانه موجب تحرک و نشاط معنوی جامعه شد، شاید این کمک‌ها با توجه به تورم اقتصادی، ناچیز باشد، اما این همدلی نظام جمهوری اسلامی در رزمایش کمک مؤمنانه با اقشار آسیب‌دیده منجر به رفع یاس و ناامیدی این اقشار شد.

 حجت‌الاسلام سپاسی آشتیانی، مدیر حوزه علمیه استان مرکزی در گفتگو با فراهان خبر گفت: شیوع کرونا سبب آسیب به برخی از خانواده‌ها شد به‌گونه‌ای که باعث شد حتی شغل و درآمد خود را از دست بدهند، در این شرایط وظیفه همگان است که دست همنوع خود را بگیرند.

وی افزود: اساس زندگی اجتماعی بر تعاون و همیاری پایه‌ریزی شده است، خداوند در قرآن می‌فرماید؛(وَتَعَاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَالتَّقْوَىٰ) در راه نیکی و تقوا با یکدیگر همکاری کنید.

سپاسی آشتیانی اظهار کرد: در مرحله اول رزمایش مؤمنانه، کمک‌های خوبی در سطح استان صورت گرفت و خیرین پای‌کار آمدند و علاوه بر کمک‌های که رسانه‌ی شد، چندین برابر این انفاق‌ها پنهانی و مخفیانه انجام شد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی گفت: عده‌ای از اقشار آسیب‌پذیر جامعه در شیوع بیماری کرونا با مسائل و مشکلات سخت اقتصادی و معیشتی روبرو شدند و برای کاهش مشکلات این قشر باید حمایت‌های ویژه از آنان صورت می‌گرفت که این رزمایش همدلی و وحدت باعث امیدواری خانواده‌های آسیب‌دیده شد.

وی افزود: کمک‌های مؤمنانه موجب تحرک و نشاط معنوی جامعه شد، شاید این کمک‌ها با توجه به تورم اقتصادی، ناچیز باشد، اما این همدلی نظام جمهوری اسلامی، در رزمایش کمک مؤمنانه با اقشار آسیب‌دیده منجر به رفع یاس و ناامیدی این اقشار شد و از این همراهی دلگرم شدند.

سپاسی آشتیانی اظهار کرد: رزمایش کمک مؤمنانه توانست خلاء های مادی زندگی نیازمندان را تا حدی جبران کند و در مرحله دوم هم این رزمایش باید ادامه داشته باشد و هرکسی  به اندازه توان خود وارد میدان انفاق شود.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی گفت: انفاق دفع بلا می کند و از نشانه های ایمان و یکی از ویژگی های متقین است و پیوندهای برادری و برابری را محکم‌تر می‌کند.

وی افزود: این نوع رزمایش در نوع خود در جهان بی نظیر است و چشم دشمنان را کور کرده است، ملت ایران در آزمون کرونا سربلند شد.

مدیر حوزه علمیه استان مرکزی با توجه به در پیش بودن محرم بیان کرد: نذری های محرم بین مردم توزیع می شود بنابراین منافاتی با رزمایش کمک مؤمنانه ندارد و به برکت ایام محرم، سمت‌وسوی نذری‌های در راستای رزمایش کمک مؤمنانه صورت بگیرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 1 =