رزمایش مواسات جلوه دیگری از تمدن اسلامی را به تمام دنیا نشان داد

کارشناس فرهنگی گفت: شیوع ویروس کرونا شمایلی دیگر از رفتار مردم ایران و غنای فرهنگی ایرانیان را در مقایسه با سایر کشورها را به نمایش گذاشت و همدلی مردم کشور ما برای کمک به همنوع به اوج خود رسید.

حجت‌الاسلام محمود قربانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رزمایش کمک مؤمنانه، کمک‌های بسیار مطلوبی به مستمندان، افراد فاقد شغل و یا افرادی که کسب‌وکارهای آنها دچار مشکل شده بود انجام شد.

وی افزود: مواسات؛ جامعه پردازی اسلامی است و رهبری هم تأکید کردند که اگر بخواهیم جامعه مهدوی داشته باشیم باید ویژگی‌های و جلوه‌های جامعه مهدوی از جمله قسط، معنویت، معرفت، اخوت و مواسات را ترویج دهیم.

قربانی اظهار کرد: با فراخوانی رهبری برای برپایی رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه، هر کس در حد توان خود به ندای رهبری لبیک گفت و اقشار مختلف از ورزشکار و هنرمند گرفته تا همه اصناف و گروه‌ها بی‌ادعا یک‌بار دیگر شور و شعور ایرانی را در عرصه خدمت‌رسانی و عشق‌ورزی به هم‌وطنان به رخ جهانیان کشیدند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فراهان اظهار کرد: رزمایش به معنای بیداری است، کمک به هم نوع ریشه در فرهنگ اصیل دینی و اسلامی ما دارد.

وی گفت: شیوع ویروس کرونا شمایلی دیگر از رفتار مردم ایران و غنای فرهنگی ایرانیان را در مقایسه با سایر کشورها را به نمایش گذاشت، درحالی‌که در کشورهای غربی با شیوع کرونا، مردم برای غارت فروشگاه‌ها هجوم آوردند، همدلی مردم کشور ما برای کمک به همنوع به اوج خود رسید.

قربانی اظهار کرد: با شروع کرونا، مردم ما همراه و یکدل با کمک سپاه و بسیج و خیرین دست‌به‌دست هم دادند و از تولید ماسک و ضدعفونی معابر تا تهیه سبد معیشتی برای اقشار آسیب‌پذیر صحنه‌های زیبایی را ماندگار کردند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فراهان ادامه داد: اصل مواسات از ۱۴۰۰ سال پیش از صدر اسلام بوده و این سنت پیامبر(ص) است و در رزمایش مواسات و همدلی درحالی‌که همه دنیا درگیر شیوع کرونا بود، رنگ دیگری از اصل تمدن اسلامی به همه دنیا نشان داده شد.

این کارشناس فرهنگی افزود: در رزمایش مواسات نگاه رهبری مسجد محوری بود و مساجد به‌واسطه جایگاه معنوی‌ای که در بین مردم‌دارند نه‌تنها جایگاه عبادت بلکه در اجرای رزمایش مواسات و همدلی نیز نقش پل ارتباطی بین خیرین و مردم نیازمند و متضرر از کرونا را ایفا کردند.

قربانی اظهار کرد:اجرای رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه موجب تقویت و بازیابی هویت و نقش‌آفرینی مساجد به عنوان پایگاه عبادی سیاسی و خدماتی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی فراهان خاطرنشان کرد: حضور طلاب در میان مردم و در فعالیت‌های جهادی مقابله با کرونا بار دیگر ثابت کرد که طلاب در کنار مردم هستند و از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهارده =