پرداخت یک میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان فراهانی

رئیس کمیته امداد فراهان گفت: در چهارماهه امسال ۳۶ فقره تسهیلات اشتغالزایی با اعتبار یک میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومان به مددجویان فراهانی پرداخت شد.

 غلامرضا حافظ کمال، رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان در گفتگو با فراهان خبر با بیان اینکه کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانواده ها طی سالهای اخیر وام های اشتغال به مددجویان مستعد توانمندی پرداخت کرده است، گفت: طی چهارماهه امسال ۳۶ فقره تسهیلات اشتغال با اعتبار یک میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومان به مددجویان فراهانی پرداخت شد.

وی افزود: اعتبار پرداختی برای این وام ها از منابع داخلی، منابع بانکی و تبصره ۱۶ و اشتغال روستایی در حال پرداخت است.

حافظ کمال اظهار کرد: اشتغال‌ها در بخش‌های دام و کشاورزی، کسب و خدماتی و صنایع دستی برای ۳۶ نفر با اعتبار یک میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومان بوده است.

رئیس کمیته امداد فراهان گفت: به فرموده ائمه معصومین (ع) که خداوند انسانهای دارای شغل و حرفه را دوست می دارد و تلاش و کوشش جهت به دست آوردن روزی حلال در ردیف جهاد فی سبیل الله عنوان شده است.

وی افزود: خشکسالی‌هایی که در سال های اخیر داشتیم سبب خشک شدن قناتها شده و دامپروری و کشاورزی را دچار مشکل کرده است و مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها را رقم زده است.

حافظ کمال بیان کرد: برخی از نهادها از جمله کمیته امداد با اجرای برنامه های مختلف سعی بر ماندگاری مردم در روستاها دارد؛در شرایط کنونی موضوع اشتغال یکی از مهمترین چالش های اجتماعی در کشور است که در این راستا یکی از نهادهایی که با اجرای طرحهای اشتغال سعی در رفع مشکل داشته کمیته امداد است.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته، ۲۸۱ مورد وام اشتغالزایی با اعتبار بیش از ۱۱میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان پرداخت شده که در مقایسه با عملکرد سال ۱۳۹۷ در تعداد ۸۱ درصد و در مبلغ ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

وی خاطر نشان کرد: در مقایسه با کل آمار پرداختی وام خودکفایی شهرستانهای استان مرکزی، شهرستان فراهان با پرداخت بالاترین مبلغ در سال ۱۳۹۸رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 20 =