دفاع مقدس باعث استمرار روح اسلام انقلابی شد

امام جمعه فرمهین گفت: تنها در جنگ بود که صنایع نظامی ما از رشد آن چنانی برخوردار شد و از همه اینها مهم تر استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت، همه این ها از برکت خون های پاک شهدای عزیز هشت سال نبرد بود.

به گزارش فراهان خبر؛ حجت الاسلام رضا یعقوبی؛ امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه با اشاره به گرامیداشت چهلمین سالگرد دفع مقدس گفت: در طول هشت سال دفع مقدس، مردمان این مرز و بوم با ایستادگی در برابر دشمن و سپر قرار دادن جان خود در برابر توپ و تانک دشمن این نظام را پاسداری و محافظت کردند.

یعقوبی اظهار کرد: ما مظلومیت خویش و ستم متجاوزان را در جنگ ثابت نموده ایم، ما در جنگ پرده از چهره تزویر جهانخواران کنار زدیم.

امام جمعه فرمهین اظهار کرد: ما در جنگ به مردم جهان و خصوصا مردم منطقه نشان دادیم که علیه تمامی قدرت ها و ابرقدرت ها سالیان سال می توان مبارزه کرد، جنگ ما کمک به افغانستان را به دنبال داشت، جنگ ما موجب شد که تمامی سردمداران نظام های فاسد در مقابل اسلام احساس ذلت کنند.

وی ادامه داد: تنها در جنگ بود که صنایع نظامی ما از رشد آن چنانی برخوردار شد و از همه اینها مهم تر استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت، همه این ها از برکت خون های پاک شهدای به دست آمد.

یعقوبی با اشاره به ماه صفر و ورود اسرای کربلا به شام و مجلس یزید، افزود: در روایت آمده، از امام سجاد(ع) پرسیدند:‌ سخت‏‌ترین مصائب شما در سفر کربلا کجا بود؟ که ایشان در پاسخ سه بار فرمودند؛ «الشّام، الشّام، الشّام! در شام هفت مصیبت بر ما وارد آوردند که از آغاز اسیری تا آخر، چنین مصیبتی بر ما وارد نشده بود».

امام جمعه فرمهین با اشاره سالروز میلاد امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: امام محمد باقر(ع) در کربلا چهار ساله بود، این امام همام در طول ۵۳ عمر خود دین و تشیع و یاد شهدای کربلا را زنده نگه داشت و در مقابل توطئه دشمنان برای حذف روایات و سخنان پیغمبر اسلام(ص) هم تلاش فراوان کرد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی بیان کرد: همزمان با سراسر کشور «شور عاطفه‌ها» از ۲۲ شهریور تا ۱۱ مهرماه با هدف کمک به دانش‌آموزان نیازمند استان برگزار می‌شود، امسال با توجه به شرایط پیش‌آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا کلاس‌های دانش‌آموزان به صورت غیرحضوری و با استفاده از وسایل الکترونیکی برگزار می‌شود.

یعقوبی افزود: تعدادی از دانش‌آموزان خانواده‌های نیازمند به علت مشکلات اقتصادی دارای لپ تاپ، تبلت و گوشی هوشمند نیستند، افرادی که تمکن مالی دارند، کمیته امداد را با تأمین وسایل کمک آموزشی غیرحضوری دانش آموزان نیازمند را یاری کنند.

امام جمعه فرمهین خاطر نشان کرد: امسال تحصیل دانش آموزان با شرایط کرونا، جهاد خانواده ها را می طلبد، همه خانواده ها پای کار باشند و فرزندان خود را در این جهاد علمی یاری کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =