رزمندگان پیام دفاع مقدس را برای نسل جوان روایت کنند

امام جمعه فرمهین با بیان اینکه جلوگیری از تحریف دفاع مقدس تکلیف همگانی است، گفت: حماسه آفرینان دفاع مقدس هنوز زنده اند و با الگو گرفتن از بازماندگان قافله کربلا مانند حضرت زینب(س) و خاندان اهل بیت(ع) پیام دفاع مقدس را برای نسل امروزی روایت کنند.

به گزارش فراهان خبر؛ حجت السلام یعقوبی، امام جمعه فرمهین در خطبه های این هفته نماز جمعه شهر فرمهین ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: تکریم و تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس علاوه بر توصیه اسلام جزو وظیفه همگانی است.

وی با اشاره به بیانات رهبری در مراسم تکریم و تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس افزود: برای درک و فهم عظمت کار رزمندگان دفاع مقدس و هم‌رزمان شهیدشان باید عظمت میدان دفاع مقدس و چرایی و چگونگی این قطعه مهم از تاریخ ایران برای مردم و بخصوص نسل جوان تبیین شود.

یعقوبی اظهار کرد: رهبری و فرماندهی امام خمینی(ره) از آغاز جنگ مدبرانه و عاقلانه بود، امام از همان آغاز، ابعاد و حجم واقعی کارزار را شناخت و دریافت که این جنگ، نبرد دو کشور همسایه نیست بلکه دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران در پشت صدام در مقابل نظام اسلامی صف‌آرایی کرده‌اند و هدف سرنگونی انقلاب اسلامی است.

امام جمعه فرمهین بیان کرد: امام راحل همه را به صحنه دفاع مقدس آورد، در آن دوران همه ملت به میدان آمدند؛ از دختری که نامه به رزمندگان را می نوشت تا مادری که برای رزمندگان تنقلات بسته بندی می کرد.

وی ادامه داد: ملت ایران در دفاع مقدس توانست در مقابل قدرت‌های شرق و غرب و کشورهای وابسته به آنها بایستد و با سربلندی پیروز شود.

یعقوبی افزود: گذشت زمان نتوانسته و هرگز نمی تواند یاد شهدا را از خاطر مردم پاک کند و اجازه نمی دهیم که دفاع مقدس تحریف شود.

امام جمعه فرمهین با بیان اینکه جلوگیری از تحریف دفاع مقدس تکلیف همگانی است، اظهار کرد: حماسه آفرینان دفاع مقدس هنوز زنده اند و با الگو گرفتن از بازماندگان قافله کربلا مانند حضرت زینب(س) و خاندان اهل بیت(ع) پیام دفاع مقدس را برای نسل امروزی روایت کنند.

وی گفت: مردم ایران در دفاع مقدس در برابر کفر ایستادند و ما برای این ایستادگی هزینه بسیاری را پرداخت کرده‌ایم و این حماسه باید در تاریخ ایران نسل به نسل روایت شود و ماندگار بماند.

یعقوبی خاطرنشان کرد: امروز ما با زنده نگه داشتن یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس آن را از تحریف حفظ کنیم تا جوانان به آن افتخار کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =